صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1397/11/01
0.0 (0)

عثمانی مطرح کرد:

الاکلنگ قیمت ارز و نرخ کالاهای اساسی

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس، با بیان اینکه دولت باید سیستم توزیع کالاهای اساسی را اصلاح کند،گفت: قیمت کالاها با افزایش قیمت ارز صعود می کند، اما زمانی که نرخ ارز کاهش می یابد از قیمت کالا کاسته نمی شود.

محمدقسیم عثمانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اختصاص 14 هزار میلیارد دلار ارز به کالاهای اساسی در بودجه سال 98، گفت: متاسفانه قیمت کالاها با افزایش قیمت ارز بالا می رود اما با کاهش قیمت ارز پایین بر نمی گردد.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه قیمت کالاهایی که توسط دولت عرضه می شود، مشخص است، افزود: متاسفانه قیمت کالاهایی که توسط بخش خصوصی عرضه می شود با افزایش قیمت ارز صعود می کند، اما زمانی که نرخ ارز کاهش می یابد از قیمت کالا کاسته نمی شود.

اگر دولت کالاهای اساسی را با نرخ ارز دولتی عرضه نکند قیمت کالاها گران تر می شود

وی  ادامه داد: اگر دولت کالاهای اساسی را با نرخ ارز دولتی عرضه نکند قیمت کالاها گران تر می شود.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دولت نباید به جای اختصاص ارز 4 هزار و 200 تومانی به کالاهای اساسی پول آن را به مردم پرداخت کند، اظهار داشت: اگر دولت ارز دولتی به کالاهای اساسی اختصاص ندهد، قطعا در جامعه اثر تورمی دارد و هر پولی که تاکنون پرداخت شده به یک تعهد مادام العمر تبدیل می شود.

دولت باید سیستم توزیع کالاهای اساسی را اصلاح کند

وی با تاکید بر اینکه دولت باید سیستم توزیع کالاهای اساسی را اصلاح کند، افزود: کالاهای اساسی تامین و داخل کشور توزیع می شود، اما سیستم درون کشوری مناسب نبوده و این موضوع که چه میزان از کالا در هر شهری که وارد می شود به دست مردم رسیده جای سوال دارد.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: کالاهایی که در ایران ارزان است از سوی کشورهای همسایه خریداری و از کشور خارج می شود که باید مانع خروج این کالاها شده و همانند قاچاق با آن برخورد شود.

بیشتر بخوانید

روش تخصیص ارز دولتی به کالاهای اساسی تغییر می‌کند

طراحی یک اَبَرسامانه برای نظارت بر تامین کالاهای اساسی با نرخ ارز دولتی

کالاهای احتکاری کشف شده تنها ۲درصد تقاضای بازار را تشکیل می‌دهند/

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:383793!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون