صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/07/07
0.0 (0)

اکبری به اقدام آمریکا در جهت ممانعت ظریف برای ملاقات تخت روانچی انتقاد کرد:

اقدام آمریکا هم به لحاظ قانونی و هم به لحاظ مسائل انسانی پسندیده نیست

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: این کاری که آمریکا در قبال عدم اجازه ملاقات وزیر امورخارجه کشورمان به بیمارستان محل بستری تخت روانچی انجام داده‌اند، هم به لحاظ قانونی و هم اینکه به لحاظ مسائل انسانی کار بسیار ناشایستی بود.

علی اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به اقدام اخیر آمریکایی‌ها نسبت به عدم اجازه ورو ظریف به بیمارستان محل بستری تخت‌ روانچی، نماینده ایران در سازمان ملل اشاره و اظهار داشت: ما به بدعهدی‌های آمریکایی‌ها عادت کرده‌ایم و در واقع بدعهد بودن از بدعت‌های به جا گذاشته آمریکا است.

حرکت آمریکا در عدم اجازه ملاقات ظریف به بیمارستان محل تخت روانچی یک کار ضد اخلاقی بوده است

وی در ادامه افزود: درعرف بین‌الملل این‌گونه کارها بسیار زشت و ناپسند است و قطعا به دور از اصول اخلاقی و ارزش‌های انسانی نیز خواهد بود، اینکه آمریکا دست به تحریم مقامات تراز اول و همچنین دستگاه‌های گوناگون جمهوری اسلامی ایران بزند؛ بیانگر پایبند نبودن این کشور به اصول مختلف است.

آمریکا در انجام بدعت‌های ناپسند دست برتر را دارد

نماینده مردم شیراز تصریح کرد: آمریکا از معاهدات بین‌المللی که تعهدات چند جانبه دارند، به صورت یک‌‌طرفه خارج می‌شود و دست به تخریب می‌زند، که به دنبال آن یک سری موضع‌گیری‌هایی را انجام می‌دهد؛ بنابراین همه این مسائل بدعت‌های ناپسندی است که از سوی ایالات متحده آمریکا اتفاق می‌افتد.

رئیس جمهوری آمریکا به هیچ اصول اخلاقی پایبند نیست

این نماینده مردم در مجلس دهم ، به اقدام اخیر آمریکایی‌ها نسبت به عدم اجازه ورو ظریف به بیمارستان محل بستری تخت‌ روانچی، نماینده ایران در سازمان ملل اشاره وتاکید کرد: معتقدم، این کاری که آمریکا در قبال عدم اجازه ملاقات وزیر امورخارجه کشورمان به بیمارستان محل بستری تخت روانچی انجام داده‌اند، هم به لحاظ قانونی و هم اینکه به لحاظ مسائل انسانی کار بسیار ناشایستی بود.

عضو فراکسیون امید مجلس ادامه داد: به ملاقات بیمار رفتن و یا اینکه جویای احوال بیمار شدن در آموزه‌های دینی ما توصیه بسیاری شده است؛ اما این ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که به هیچ اصول اخلاقی پایبند نیست، این حرکت وزیر امورخارجه را نتوانستند تحمل کنند.

 باید بدعهدی و بدخلقی مقامات آمریکایی را به جامعه بین‌الملل فهماند

اکبری اظهار کرد: باید بدعهدی و بدخلقی مقامات آمریکایی را به جامعه بین‌الملل فهماند و در حقیقت روشنگری کرد و به نظر من حتی باید مکان سازمان ملل هم جابجا شود تا اینکه امثال ترامپ نتواند از آن سوء استفاده ابزاری کنند و به جایی انتقال داده شود که هم امنیت بیشتری داشته باشد و هم کشورها مورد احترام قرار بگیرند و به تعهداتشان هم به نحو بهتری عمل کنند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:431896!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون