صفحه اصلی » نظارت » اصل نودم
1398/04/17
0.0 (0)

امیرحسنخانی:

اقدامات 100 روزه رئیس دستگاه قضا هوشمندانه بود

نایب رئیس کمیسیون اصل نود گفت: اقدامات رئیسی در دستگاه قضا طی 100 روز اول بسیار ارزشمند و هوشمندانه بود.

امیرحسنخانی نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به عملکرد 100 روزه رئیس جدید دستگاه قضا گفت: حجت الاسلام رئیسی نخستین فردی است که از درون قوه قضائیه برای ریاست این قوه انتخاب شده است همچنین او کار خود را در دستگاه قضا از بازپرسی آغاز کرده به مرور تمامی مراحل را پشت سر گذاشته و سرانجام هم در جایگاه ریاست قوه قضائیه قرار گرفته است.

وی افزود: تمامی اقداماتی که رئیسی در این مدت انجام داده است در راستای همین شناختی است که از قوه قضائیه دارد و این اقدامات بسیار هوشمندانه بوده است.

حسنخانی تصریح کرد: آقای رئیسی در مدت ریاست شان در قوه قضائیه به مردم نشان دادند که درصدد ایجاد شفافیت هستند، همچنین اقدامات بسیاری هم طی این 100 روز در این باره انجام داده اند که بسیار ارزشمند بوده است.

نایب رئیس کمیسیون اصل نود خاطرنشان کرد: از طرفی دیگر رئیسی دسترسی مردم را به قوه باز گذاشته است، یعنی مردم از طریق فضای مجازی و سایر کانالها و رسانه های مجازی می توانند انتقادات و پیشنهادات خود را به رئیس قوه قضائیه برسانند.

وی با اشاره به جلسه این کمیسیون با رئیس دستگاه قضا اظهار کرد: نشستی که ما در کمیسیون اصل 90 با وی داشتیم پرثمر بود. طی این جلسه پیشنهاد شد تا ارتباط و تعامل سازنده تری میان قوه و مجلس برقرار شود، همچنین آقای رئیسی دستور دادند که شعب ویژه ای را نیز برای ما تعریف کنند چرا که در حال حاضر بسیاری از پرونده های تحت تفحص مجلس و پرونده های کمیسیون اصل نود مجلس در صف انتظار قوه قضائیه باقی مانده است و علیرغم تمام هزینه هایی که پرداخت شده است به دلیل عدم مستندات بی نتیجه مانده اند.

حسنخانی تصریح کرد: معتقدم نتیجه عملکرد رئیسی در این مدت بسیار مثبت بوده است و در آینده هم شاهد اتفاقات بسیار خوبی در قوه قضائیه خواهیم بود. علاوه بر این حضور رئیسی در جمع مردم از مواردی است که به راحتی نمی توان از آن عبور کرد چرا که این اقدامی تاثیرگذار است، برای مثال وقتی وی در میان مردم حضور پیدا کرده و یا از طریق مترو در محل کارش حاضر     می شود حس بسیار خوبی به مردم می دهد.

حسنخانی تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی در تمامی موارد در کنار اقدامات قوه قضائیه بوده و با این دستگاه همراهی خواهد کرد.

نظرات کاربران

Parameter:419463!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون