صفحه اصلی » پروفایل کمیسیون » اخبار کمیسیون
1398/09/26
0.0 (0)

نوروزی خبر داد

افزایش ۸ درصدی بودجه پیش‌بینی شده برای قوه قضائیه در لایحه بودجه ۹۹

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس از افزایش ۸ درصدی بودجه قوه قضائیه در نشست امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: در لایحه بودجه ۹۹، به طور تقریبی۱۴ هزار و ۳۳۱ میلیارد تومان برای این دستگاه پیش بینی شده که در نشست امروز آن را ۸ درصد افزایش دادیم.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی حسن نوروزی در تشریح دستور کار امروز ( سه شنبه، 26 آذرماه ) کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: در نشست امروز بودجه قوه قضائیه با حضور مسئولان مربوطه مورد بررسی قرار گرفت.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس قانون دولت باید هر ساله 2.9 از بودجه کل کشور را به قوه قضائیه اختصاص دهد که بر این اساس باید 16 هزار و 351  میلیارد به این دستگاه اختصاص یافت که در لایحه بودجه 99، به طور تقریبی14 هزار و 331 میلیارد تومان پیش بینی شده  است.

وی افزود: بنابراین دستگاه قضا دو هزار میلیارد تومان کسری بودجه دارد، هزینه جاری قوه قضائیه نسبت به سال گذشته در لایحه بودجه 10 درصد و هزینه سرمایه ای 42 درصد افزایش داشته که به طور میانگین بودجه این دستگاه 17 درصد افزایش یافته است.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس دهم یادآور شد: 2 هزار میلیارد تومان کسری بودجه قوه قضائیه باید تامین شود و نمی توان از آن صرف نظر کرد بنابراین در نشست امروز بودجه پیش بینی شده برای قوه قضائیه در لایحه بودجه 99 را 8 درصد افزایش دادیم که بر این اساس 16 هزار و 351 میلیارد تومان در بودجه 99 برای قوه قضائیه پیش بینی می شود.

نظرات کاربران

Parameter:450491!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون