صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/08/04
0.0 (0)

عباسی با اشاره به مصوبه اخیر مجلس:

اعمال مدرک تحصیلی بالاتر، باعث ارتقای کیفیت آموزشی می شود

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس با اشاره به مصوبه مجلس در خصوص اعمال مدرک تحصیلی بالاتر بدون رعایت سقف برای معلمان، تصریح کرد: این مصوبه به ارتقای کیفیت آموزشی در آموزش و پرورش منجر می‌‎شود.

اسدالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملتبا اشاره به مصوبه اخیر صحن علنی مجلس برای ارتقای حقوق و مزایای معلمان مرتبط با مدرک تحصیلی آنان ، اظهار کرد: پیشنهادی از سوی نمایندگان کمیسیون آموزش و تحقیقات در جریان بررسی یک فوریتی تنظیم برخی از مقررات مالی، ‌اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به تصویب نمایندگان مجلس رسید که بر این اساس وزارت آموزش و پرورش مکلف است برای افرادی که فعالیت آموزشی در مدارس دارند را بدون رعایت سقف نسبت به اعمال مدرک تحصیلی بالاتر آنها اقدام کند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این مصوبه حمایت قابل توجه مجلس از فرهنگیان و معلمان است، افزود: پیش از این مدرک تحصیلی فقط تا سقف یک مقطع در حقوق فرهنگیان اعمال می‌شد اما با این مصوبه مجلس این سقف برداشته شد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: با این حساب معلمی که دارای مدرک تحصیلی لیسانس بوده  و با علاقه و هزینه شخصی خود اقدام به ادامه تحصیل کرده و مدرک دکتری اخذ کرده است، مدرک تحصیلی دکتری ملاک پرداخت حقوق برای او خواهد بود.

وی با یادآوری اینکه این مصوبه موجب افزایش کیفیت آموزشی می‎شود، گفت: آموزش و پرورش به وجود نیروهای متخصص و تحصیل کرده نیاز دارد.

بار مالی مصوبه مجلس در لایحه بودجه 99 دیده شود

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه بار مالی این مصوبه را دولت می‌تواند در بودجه سال 99 پیش بینی کند، افزود: مجلس از هرگونه کمک به آموزش و پرورش و فرهنگیان دریغ نخواهد کرد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:435787!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون