صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/30
0.0 (0)

گودرزی با اشاره به پیشنهاد مذاکره ترامپ:

اعمال تحریم و زورگویی نقطه مقابل گفت‌وگو است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد اعمال محدودیت نقطه مقابل مولفه گفت‌وگو است از این رو اگر کشوری اهل احترام متقابل نباشد، جایگاهی هم در عرصه دیپلماسی نخواهد داشت.

مسعود گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به سیاست دوگانه مقامات ایالات متحده در خصوص مذاکره با جمهوری اسلامی ایران، گفت: آمریکایی ها می خواهند زمین بازی را طوری طراحی کنند که اگر کشورمان حاضر به مذاکره نشد، ایران را مقصر ایجاد توافقی جدید جلوه دهند.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی در این راستا، اظهار کرد: امروزه سردرگمی و آشفتگی در سیاست خارجی آمریکا مشهود است و به میان آوردن طرح مذاکره از سوی ترامپ تایید کننده این امر محسوب می شود.

طرح پیشنهاد مذاکره همراه با اعمال تحریم بانک مرکزی بیانگر سیاست دروغین است

ترامپ برجام

وی با اشاره به اینکه به راحتی می توان پیشنهاد مذاکره ترامپ را راستی آزمایی کرد، ادامه داد: رییس جمهور آمریکا درخواست دیدار و مذاکره با مقامات کشورمان را مطرح می کند و سپس اقدام به اعمال تحریم های جدید علیه بانک مرکزی می کند که بیانگر سیاست دروغین این کشور است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: باید یادآور شد دولت ایالات متحده بدون هیچ توجیهی و برخلاف تمام مقررات بین‌المللی از توافقنامه برجام خارج شده است؛ توافقنامه ای که حاصل مذاکرات چندین ساله بود از این رو اگر سیاستمداری اهل مذاکره باشد، از مسیر درست عبور می کند نه اینکه بخواهد زورگویی کند.

اعمال محدودیت و فشار دقیقا مقابل مولفه گفت‌وگو است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم رییس جمهور آمریکا و سایر مقامات کاخ سفید متوجه شوند که اعمال محدودیت و فشار دقیقا نقطه مقابل مولفه گفت‌وگو است از این رو اگر کشوری اهل احترام متقابل و پایبند به تعهدات بین‌المللی نباشد، جایگاهی هم در عرصه دیپلماسی نخواهد داشت./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:430521!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون