صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/07/13
0.0 (0)

قربانی:

اعزام تیمی از کمیسیون بهداشت مجلس به روستای چنار محمودی

نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس از اعزام تیمی از کمیسیون بهداشت به روستای چنار محمودی برای بررسی میدانی موضوع انتشار بیماری ایدز در بین مردم این روستا خبر داد.

محمد حسین قربانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از اعزام تیمی از کمیسیون بهداشت مجلس به روستای چنار محمودی برای بررسی میدانی انتشار بیماری ایدز در میان مردم این روستا خبر داد و گفت: این روستا دارای 1800 نفر جمعیت است که متاسفانه به دلیل فقر و مشکلات اقتصادی حدود 240 نفر از آنها معتاد هستند که بیش از 20 نفر از اهالی روستا به بیماری ایدز مبتلا شدند البته یکی از عمده علت وجود HIV  مثبت در مبتلایان از طریق تزریق بوده اما بخشی از آنها نیز از طریق ارتباطات جنسی به دلیل عدم آگاهی آلوده شده‌اند.

محمدحسین قربانی

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه مبتلایان به هیچ وجه از طریق تست قند خون یا حجامت به بیماری ایدز مبتلا نشده‌اند، افزود: قرائن، شواهد و بازدیدهای میدانی ما به هیچ وجه این موضوع را ثابت نمی‌کند؛ اعتیاد نوعی بیماری است و باید به صورت جدی دنبال درمان آن باشیم و ما از بهورز روستا برای ورود به موضوع و شناسایی بیماران تقدیر و تشکر می‌کنیم و این اقدام شهامت و علمی بودن کار بهورزان ما را نشان می‌دهد.

بیماری ایدز به دلیل عدم آگاهی مردم در حال انتشار است

وی ادامه داد: متاسفانه بیماری ایدز به دلیل عدم آگاهی مردم در حال انتشار است و هنوز نتوانستیم به دلیل فضای فرهنگی حاکم در کشور آموزش‌های لازم را به مردم ارائه کنیم.

مبتلایان به ایدز در کشور دیر شناسایی می‌شوند

این نماینده مردم در مجلس دهم، از کند بودن روند و فرآیند بیماریابی ایدز انتقاد و تصریح کرد: رفتارهای پرخطر می تواند سلامت افراد زیادی را در معرض خطر قرار دهد بنابراین نیاز است فرآیند بیماریابی ایدز به درستی صورت گیرد؛ متاسفانه در زمینه بیماری‌های واگیر تنها 42 درصد از بیماران برای انجام آزمایشات مراجعه کردند و 58 درصد مردم به هر دلیلی بیماریابی نشدند در واقع مبتلایان به ایدز در کشور دیر شناسایی می‌شوند و برای اینکه تحت درمان قرار نمی‌گیرند افراد دیگر را ناخواسته آلوده می‌کنند.

قربانی افزود: نیاز است رسانه‌ها با ارائه اطلاعات و آموزش‌های مناسب مردم را از چگونگی ابتلا و پیشگیری از این بیماری آگاه کنند زیرا عدم آگاهی مناسب مردم آمار این بیماری را در کشور افزایش خواهد داد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:432697!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون