صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/10
0.0 (0)

خدابخشی نشست کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات تشریح کرد:

استماع گزارش عملکرد کمیته امداد و برنامه‌های پیشنهادی وزیر پیشنهادی گردشگری

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از استماع برنامه‌ها و عملکرد کمیته امداد خمینی(ره) در کمیسیون متبوعش خبر داد.

محمد خدابخشی سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت  در تشریح نشست امروز(یکشنبه 10 شهریور ماه) کمیسیون متبوع خود به حضور آقای بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) و وزیر پیشنهادی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در این جلسه اشاره کرد.

کمیته امداد امام خمینی(ره) حدود یک سوم اشتغال کشور را ایجاد کرده است

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آقای بختیاری گزارش جامعی از عملکرد کمیته امداد خمینی(ره) ارائه کرد، افزود: براساس این گزارش کمیته امداد امام خمینی(ره) حدود یک سوم اشتغال کشور را ایجاد کرده و وظایفی که برای این کمیته در برنامه ششم توسعه پیش بینی شده نه تنها عمل کرده بلکه فراتر از آنها رفته و عملکرد بهتری داشته است.

وی در تشریح عملکرد کمیته امداد امام خمینی (ره) اظهار کرد: اگرچه براساس برنامه ششم توسعه این کمیته موظف بود در سال 96 حدود 70 هزار شغل ایجاد کند اما توانسته در این سال 170 هزار شغل ایجاد کند که تعداد این شغل‌ها نیز به تایید شورای عالی اشتغال رسیده است.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اضافه کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) عملکرد خوبی در زمینه مسکن، کمک به سیل زدگان و.. دارد به گونه‌ای که تمامی ساختمان‌های تعمیراتی سیل زدگان تا پایان سال تحویل داده می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس امروز میزبان وزیر پیشنهادی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بود، ادامه داد: آقای مونسان درباره برنامه های خود گزارشی به نمایندگان ارائه کرد.

وی تصریح کرد: براساس گفته‌های آقای مونسان بخش زیادی از 150 میلیارد تومانی که در اختیار  سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قرار داشت صرف نگهداری از بناهای تاریخی شده است.

تلاش وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی برای توزیع یکنواخت گردشگر

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: براساس گفته وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، تلاش می‌شود توزیع گردشگر به صورت یکنواخت باشد در حالیکه در گذشته این امر به چند شهر خاص مانند شیراز، اصفهان محدود شده بود.

خدابخشی با اشاره به اینکه سهم گردشگری از تولید ناخالص داخلی حدود 3 درصد است، بیان کرد: نمایندگان انتظارات خود را از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مطرح کردند؛ براساس گفته های نمایندگان باید سهم گردشگری در تولید ناخالص داخلی افزایش پیدا کند تا با تکیه بر این موضوع بخش بزرگی از مشکل بیکاری کشور حل شود.

وی گفت: طرح اصلاح بند(ه) تبصره 1 قانون برنامه بودجه 98 سومین دستور کار کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات بود؛ در قانون بودجه سال جاری مقرر شده بود؛ 4 میلیون تُن ماده اولیه تولید قیر به ارزش 6 هزار میلیارد تومان در اختیار دستگاه‌های ذی‌نفع قرار گیرد اما به دلیل نوسانات قیمت قیر این اعتبار برای تهیه 4 میلیون تُن ماده اولیه قیر کافی نیست بنابراین در کمیسیون مصوب شد؛ مقدار قیر از مصوبه حذف شد.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: اگرچه با تخصیص 6 هزار میلیارد تومان، 4 میلیون تُن ماده اولیه تولید قیر(VB) تهیه نمی‌شود اما بخش اعظمی از مشکل پیمانکاران در پروژه عمرانی رفع می‌شود./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:428071!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین