صفحه اصلی » قانون گذاری » دستور جلسات کمیسیون ها » هفتگی کمیسیون ها
1398/07/15
0.0 (0)

ارجاع طرح تدریس ادبیات محلی به کمیسیون آموزش مجلس

طرح تدریس ادبیات محلی در مدارس کشور به کمیته‌ای در کمیسیون آموزش و تحقیقات ارجاع شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی در نشست امروز (دوشنبه، ۱۵ مهر) کمیسیون آموزش و تحقیقات، طرح اجرای اصل 15 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران(تدریس زبان‌های محلی و قومی در مدارس و دانشگاه‌های کشور) با حضور کارشناسانی از مرکز پژوهش‌های مجلس، وزارت اطلاعات، مرکز تحقیقات اسلامی قم و وزارت آموزش و پرورش بررسی و مقرر شد کمیته‌ای با مسئولیت میرزاده برای بررسی دقیق طرح مذکور تشکیل و ظرف سه هفته آینده نتیجه آن به کمیسیون ارائه شود.

دستور بعدی کمیسیون بررسی «طرح الزام دولت به حمایت همه جانبه از افراد و مؤسسات ایرانی که از اقدامات آمریکا متضرر شدند» بود که مقرر شد با توجه به ابهامات در طرح پیشنهاد مرکز پژوهش‌های مجلس جایگزین طرح مذکور باشد تا ایرادات آن از جمله بار مالی طرح و تعاریف آن شفاف‌ شود.

مرکز پژوهش‌ها مکلف به ارائه طرحی با عنوان تشکیل مرکز ملی سنجش شد

ارائه گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح تشکیل مرکز ملی سنجش موضوع بعدی مورد بحث در کمیسیون بود که در این نشست مقرر شد طرحی از سوی مرکز پژوهش‌ها در این زمینه آماده و به کمیسیون ارائه شود تا این مرکز زیر نظر رئیس جمهور تشکیل و با شئونات خاصی اداره شود.

حضور صالحی در کمیسیون آموزش

دستور کار بعدی کمیسیون نیز حضور رئیس سازمان انرژی اتمی ایران به منظور ارائه گزارش از وضعیت تحقیق و توسعه در صنعت هسته‌ای کشور بود که توضیحات مفیدی به کمیسیون ارائه شد.

نظرات کاربران

Parameter:433272!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون