صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/02/22
0.0 (0)

مخالف و موافق بررسی اولویت یک فوریت طرح اداره و نظارت بر صداوسیما

ادیانی:اولویت کشور مباحث اقتصادی است/ عبداللهی: برخی از قانونمند شدن صداوسیما می ترسند

موافق و مخالف بررسی یک فوریتی طرح اداره و نظارت بر سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی به بیان دلایل خود درخصوص طرح مذکور پرداختند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدعلی ادیانی در حاشیه نشست علنی امروز (یکشنبه 22 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با بررسی یک فوریتی طرح اداره و نظارت بر سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی با بیان اینکه امروز اولویت کشور بنا به اظهار جریان های سیاسی، مباحث اقتصادی است، گفت: امروز باید با فساد مبارزه کرد و در رابطه با مواردی ورود کنیم که قانون ندارد، اما صداوسیما قانون دارد و اگر دارای قانون نبود چگونه تا امروز فعالیت کرده است.

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکل امروز ما فساد، رانت و گرانی است، تصریح کرد: متون مندرج در طرح مذکور مملو از مغایرت با قانون اساسی است و این موضوع چگونه در اولویت بررسی قرار گرفته است. سازوکار مواد آن در صورتی ارائه به صحن علنی با مخالفت جدی نمایندگان روبرو می شود، امروزه صداوسیما با قطب تهاجم فرهنگی مبارزه می کند و مشکلاتی نیز دارد، اما ایرادات نه تنها با طرح مورد نظر مرتفع نمی شود، بلکه سامان آن را نیز برهم می ریزد.

وی ادامه داد: چرا باید گرانی و دلال بازی را فراموش کنیم و به این موضوع که اولویت کشور نیست، بپردازیم، مجلس کجای کار گرانی است؟ این طرح خلاف اولویت امورات مردم و قانون اساسی است و نباید در دستور کار قرار گیرد.

عبداللهی: برخی از قانونمند شدن صداوسیما می ترسند

در ادامه بیت الله عبداللهی به عنوان موافق بررسی یک فوریت طرح مذکور با بیان اینکه چرا برخی از قانونمند شدن صداوسیما می ترسند، گف: اولویت کشور قانونمند کردن دستگاه های دولتی است و صداوسیما می تواند با فساد مبارزه کند و در این رابطه یکی از دستگاه های تاثیرگذار است.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین بیکاری جوانان و نبود کسب و کار از مشکلات اساسی کشور است که صداوسیما به خوبی می تواند به آن ورود کند و طرح مذکور یکی از طرح های اولویت دار کشور است و باید به آن پرداخت. همچنین صداوسیما می تواند به خوبی نقش خود را در مقابله با شبکه های ضدانقلاب ایفا کند، چرا باید بیش از دو دهه با این قانون مخالفت کنیم، در صورتی که می تواند در پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی تاثیرگذار باشد./

پایان پیام

 

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:409284!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین