صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/04/25
0.0 (0)

قره‌خانی مطرح کرد؛

احداث پتروپالایشگاه ها؛ اقدامی در راستای دفع تحریم‌ها

عضو کمیسیون انرژی مجلس احداث پتروپالایشگاه ها را اقدامی در راستای دفع تحریم نفتی دانست و افزود: صادرات نفت برای ما فرصت است اما می‌توان این سرمایه را برای آیندگان سرمایه گذاری کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، اسد الله قره خانی آلوستانی با اشاره به تحویل اولین محموله نفت خام ایران به چین اظهار کرد: این مسئله حتی در باور آمریکا نمی گنجید؛ آن ها اولتیماتوم داده بودند و چین نیز اعلام کرد این محموله را خریداری کرده و این مسئله را آشکارا و رسمی بیان کردند.

وی این مسئله را موجب تخریب هیمنه آمریکا و ترس انداختن در دل کشور دانست و افزود: آمریکا ادعا می‌کرد صادرات نفت ایران را به صفر می‌رساند؛ امروز فهمیده است نفت ایران نه تنها به صفر نمی رسد بلکه همچنان صادر می‌شود.

قره‌خانی با بیان اینکه کشورها از این اظهار نظر آمریکا تبعیت نکرده اند، گفت: آمریکا دید مواد پتروشیمی ایران همچنان صادر می‌شود؛ همچنین دست به کارهایی دیگر زد تا جامعه جهانی را علیه ایران متعهد کند؛ از جمله انفجار نفتکش ها که اقدامی ساختگی از سوی آمریکا بود ولی قادر به اجماع جهانی علیه ایران نشد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه آمریکا محکوم به شکست خواهد بود، تصریح کرد: آمریکا حتی در کره شمالی موفق نشد. نشست منامه نیز با پیش بینی ایران، موفق نشد. لذا باید در رابطه با زورگویی و فعالیت غیرقانونی و خارج از عرف دیپلماتیک آمریکا مقاومت کرده و متحد شویم.

قره‌خانی یادآور شد: آمریکا در تحریم های اولیه بنزین را در دستور کار قرار داد و قصد داشت از طریق ممنوعیت صادرات بنزین، اغتشاشات درونی ایجاد کند ولی مردم ایران هوشمندتر از آنند که تحت تاثیر سیاست‌های آمریکا قرار گیرند.

این نماینده مجلس افزود : امروز نه تنها به واردات نیاز نداریم، بلکه با در نظرگیری صرفه‌جویی، قدرت صادراتی نیز خواهیم داشت./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:420739!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون