صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/07/13
0.0 (0)

قربانی:

اجرای طرح ایجاد شبکه آزمایشگاهی باید از طریق برون‌سپاری خدمات صورت بگیرد

نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس، با بیان اینکه تمرکزگرایی در ارائه خدمات در برخی نقاط خاص می‌تواند رانت ایجاد کند تاکیدکرد که برای اجرای طرح ایجاد شبکه آزمایشگاهی باید به سمت برون‌سپاری خدمات حرکت کنیم.

محمد حسین قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد اظهارنظر نائب رئیس انجمن آسیب‌شناسی ایران مبنی بر اینکه اجرای طرح ایجاد شبکه آزمایشگاهی در کشور می‌تواند به رانت‌خواری ویژه منجر شود، گفت: ما باید از تمرکزگرایی در حوزه ارائه خدمات بهداشت و درمان پرهیز کنیم، چراکه به طور قطع متمرکز کردن این خدمات در برخی نقاط خاص می‌تواند رانت ایجاد کند.

تمرکزگرایی در ارائه خدمات بهداشت و درمان باعث بروز رانت می‌شود

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مسئولان حوزه بهداشت و درمان باید تلاش کنند تا مانع از ایجاد این رویه در حوزه ارائه خدمات بهداشتی و درمانی چه در رابطه با علوم آزمایشگاهی و چه سایر رشته‌های تخصصی پزشکی شوند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: هم‌اکنون باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که از تمرکزگرایی خارج شده و به سمت برون‌سپاری خدمات حوزه بهداشت و درمان و مشارکت دادن افرادی که در بخش خصوصی در رشته‌های علوم آزمایشگاهی فعالیت دارند، حرکت کنیم.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: برخی همکاران فعال در برخی مشاغل مرتبط با حوزه بهداشت و درمان انتظاراتی در جهت تمرکزگرایی در ارائه خدمات دارند و تذکرهایی در این زمینه می‌دهند که معتقدم به طور قطع این روش فساد ایجاد می‌کند که باید از آن جلوگیری شود./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:432679!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون