صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/03/29
0.0 (0)

در جلسه اقتصاد مقاومتی در مجلس شورای اسلامی مطرح شد

آستانه تحمل اقتصادی مردم به شدت کاهش یافته است

جلسه اقتصاد مقاومتی با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، معاون اداری و استخدامی رئیس‌جمهور و نمایندگان استان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، احمد بیگدلی  در جلسه اقتصاد مقاومتی که با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، معاون اداری و استخدامی رئیس‌جمهور و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر در دوره‌ای هستیم که آستانه تحمل اقتصادی مردم به شدت کاهش یافته است.

نماینده مردم خدابنده به امنیت و حضور مردم به‌عنوان پشتوانه اشاره کرد و گفت: امیدوارم آستانه تحمل مردم دوباره افزایش یابد.

بیگدلی با اشاره به تفویض اختیار انجام شده به استان‌ها، تصریح کرد: اگر اختیارات استانی افزایش یابد، باری از روی دوش دولت برداشته شده و دولت می‌تواند به مسائل کلان کشور رسیدگی بیشتری کند، باید توجه داشت تا زمانی که قیمت‌ها واقعی‌سازی نشده و قیمت حامل‌های انرژی آزاد نشود، مشکلات کشور پابرجا خواهد ماند.

در ادامه، وقفچی نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: تولید در توسعه حرف اول را می‌زند و اگر باور بر این است، زیرساخت استان‌ها باید تقویت شود.

علی وقف‌چی ادامه داد: زنجان تنها استانی است که سد ذخیره‌ای ندارد و سدهای موجود نیز حجم کمی دارد و انتظار داریم دولت در زمینه تخصیص ۱۰۰ میلیون مترمکعب آب به استان همراهی کند.

در ادامه، خاتمی نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: در حال حاضر ضرب‌آهنگ آنچه که دشمن ایجاد کرده و آنچه که در جریان است با ضرب‌آهنگ اقتصاد ناهماهنگ است که نیاز به حرکت و مسیر متفاوت داریم.

سیدمرتضی خاتمی با بیان اینکه دولت فرمانده اقتصاد مقاومتی است و باید تحولی ایجاد کند، ادامه داد: ضریب بازگشت درآمد در استان ۴۰ درصد است. استان زنجان با داشتن درآمد مناسب، استان محرومی است و باید درآمد بیشتری به استان بازگردد. بودجه‌ریزی و نظام مالیاتی سنتی است و این مسئله پاسخ‌گو نیست.

وی افزود: وقتی استان درآمد بیشتر به‌دست می‌آورد سازمان برنامه و بودجه مالیات بیشتری را بر استان تکلیف می‌کند.

به گزارش ایسنا نماینده ماهنشان عنوان کرد: با اوضاع موجود نمی‌توان اقتصاد را مقاومتی کرد. معدن یکی از راهبردهای کشور است ولی برای آن ابزار لجستیک و مالکیت درستی تعریف نکرده‌ایم. بهره‌برداری از معدن حداقلی و تخریب محیط‌زیست حداکثری است.

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:416405!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون