صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/02/11
0.0 (0)

رستمیان تشریح کرد:

آخرین وضعیت مناطق سیل زده سلسله و دلفان / ارتباط روستاها با شهر قطع است

نماینده سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات پیش آمده به دنبال سیلاب‌های اخیر، گفت:‌ خوشبختانه سیل در سلسله و دلفان مهار شد اما همه روستاهای ما ارتباطشان با شهر قطع شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی رستمیان نماینده سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به مشکلات پیش آمده به دنبال سیلاب‌های اخیر، گفت:‌ خوشبختانه سیل در سلسله و دلفان مهار شد اما همه روستاهای ما ارتباطشان با شهر قطع شده است. 

وی افزود: در دلفان ارتباط بیش از ۳۵۰ روستا با شهر قطع است و جاده‌های آنها را سیل برده و ابنیه فنی جاده‌ها تخریب شده است و در بخش فیروزآباد سلسله نیز درگیر سیل و راه‌های روستایی در این منطقه قطع است. 

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:‌ اکیپ‌هایی برای بازگشایی راه‌های روستایی مشخص شدند اما تجهیزات و ماشین‌آلات برای این کار بسیار کم است و اگر با این امکانات کار را به پیش ببریم، حدود دو هفته طول می‌کشد تا محورهای روستایی باز شود، لذا درخواست ما این است که ماشین‌آلات سنگین همچون بولدزر،گریدر، لودر و کامیون برای بازگشایی راه‌های روستایی به منطقه فرستاده شود. 

رستمیان خاطرنشان کرد: بسیاری از روستاها حدود یک هفته است که نتوانستند کوچکترین خریدی از شهر داشته باشند و آذوقه آنها نیز تمام شده است. 

وی افزود: در منطقه ۵ هزار واحد مسکونی اعم از شهری و روستایی آسیب دیده و ۶۰۰ روستا تخریب شده و ۲ هزار و ۵۰۰ روستا بین ۳۰ تا ۷۰ درصد خسارت دیده است. در شهر ۲۵۰۰ واحد مسکونی دچار آبگرفتگی شده و تمام اثاثیه منازل از بین رفته، یک‌هزار مغازه آسیب دیده و سیل وارد مغازه‌ها شده، ۴۵ کیلومتر دیوار سیل‌بند شهر و ۳ پل تخریب شده و عبور و مرور از روی پلها ممنوع شده است. 

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما کمبود شدید لودر، گریدر، بولدزر و کامیون داریم؛ در حال حاضر ما در کل شهرستان‌ ۸ دستگاه کامیون، ۳ دستگاه لودر و یک دستگاه بولدرز و ۲ دستگاه گریدر وجود دارد که این بسیار کم است. 

رستمیان خاطرنشان کرد:‌ ما ۳ بیمار در روستاها داریم که نه انتقال آنها از طریق زمینی و نه توسط بالگرد وجود دارد که یکی از اینها یک خانم باردار است که در مناطق سیل‌زده گرفتار شده و یک نفر دیگر جوانی است که آپادندیس‌اش ترکیده است و تاکنون نتوانسته‌ایم برایش کاری کنیم و از وضعیت بیمار سوم هم اطلاعی ندارم. 

به گزارش فارس وی در پایان گفت: با توجه به اینکه پلدختر صددرصد در محاصره سیل قرار گرفته، ستاد مدیریت بحران تمام بالگردهای خود را برای این شهرستان درنظر گرفته ولی خوب ما هم با کمبود شدید بالگرد مواجه هستیم تا بتوانیم به روستایی که یک هفته است ارتباطشان با شهر قطع شده امدادرسانی و اینکه بیمارانشان را به بیمارستان منتقل کنیم.

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:401268!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون