صفحه اصلی » نظارت » اصل نودم
394225 1397/12/02
0.0 (0)

رئیس کمیسیون اصل نود:

60 هزار پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد

رئیس کمیسیون اصل نود گفت: دستوری در مورد خرید خدمت بیمارستان رحیمیان از وزیر بهداشت اخذ کردیم تا خدمات با تعرفه های دولتی ارائه شد.

داود محمدی اظهار کرد: پروژه های نیمه تمام در کل کشور یکی از ضرورت هایی است که در کمیسیون اصل 90 به طور جدی بررسی می شود.

رئیس کمیسیون اصل نود افزود: اکنون حدود 60 هزار پروژه نیمه تمام در کشور داریم که چند مورد آن در استان قزوین قرار دارد.

وی بیان کرد: رویکرد و اولویت اصلی مجلس در تدوین بودجه امسال و سال گذشته تکمیل پروژه های نیمه تمام و عدم آغاز پروژه جدید است تا بتوانیم پروژه های نیمه تمام را تکمیل و ساماندهی نماییم. این مسئول ابراز کرد: اگر پروژه جدیدی را آغاز نکنیم بیش از 15 سال زمان نیاز داریم تا بتوانیم پروژه هایی را که روی زمین باقی مانده اند را تکمیل نماییم لذا در دستور کار مجلس و قانون بودجه قرار دارد که اولویت را به پروژه های نیمه تمام دهند.

استان قزوین از پروژه های ملی برخوردار است

محمدی با بیان اینکه تکمیل پروژه های نیمه تمام در استان در دستور کار قرار دارد خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم تمام پروژه های ملی، استانی و کشوری را روی هم تلقی کنیم قزوین از لحاظ ردیف بودجه در وضعیت مطلوبی قرار دارد. نماینده مردم قزوین البرز و آبیک در مجلس تشریح کرد: بسیاری از پروژه ها ممکن است در ردیف بودجه برای استانها لحاظ نشود چون به عنوان پروژه های ملی محسوب می شوند اما استانها نیز از مزایای آن بهره مند خواهند شد.

وی ادامه داد: به عنوان مثال با احداث راه آهن قزوین-رشت بیشترین بهره نصیب استان قزوین شد و برای این پروژه یک هزار و 850 میلیارد تومان اعتبار هزینه شد در حالی که کل بودجه استان 300 میلیارد تومان بود یعنی برای همین یک پروژه شش برابر کل بودجه عمرانی استان هزینه شد.

رئیس کمیسیون اصل نود اضافه کرد: انتقال آب از سد طالقان به قزوین برای 14 شهر و 194 روستا با اعتبار 800 میلیارد تومانی انجام می گیرد که بودجه این پروژه به عنوان پروژه ملی محاسبه شده است. وی عنوان کرد در استان قزوین چندین پروژه ملی نظیر راه الموت شرقی به تنکابن، الموت غربی به رودسر، دوخطه شدن راه آهن قزوین-تهران یا قزوین-زنجان وجود دارد که به طور کلی 60 هزار میلیارد تومان برای این پروژه ها اعتبار صرف شده است.

محمدی با اشاره به چهار پروژه مهم درمانی استان تصریح کرد: ساخت بیمارستان 700 تختخوابی در قزوین اکنون آغاز شده و دارای ردیف اعتباری در بودجه کشور است و به سرعت در حال پیشرفت بوده که خیلی از مشکلات حوزه بهداشت و درمان ما را حل می کند نماینده مردم قزوین البرز و آبیک در مجلس اضافه کرد: رایزنی ها درخصوص بیمارستان 64 تختخوابی الحاقی آبیک صورت گرفته و مبلغی از سازمان برنامه و بودجه کشور اخذ و اقدامات لازم انجام شده است.

 

فضاهای درمانی و مراکز بهداشتی استان رو به بهبود است

این مسئول ابراز کرد: خوشبختانه در تقویت فضاهای درمانی و مراکز بهداشتی بخشها و شهرهای مختلف استان قدم های خوبی برداشته شده است.

رئیس کمیسیون اصل نود ادامه داد: بیمارستان 150 تختخوابی الوند نیز 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و دارای ردیف اعتباری و بودجه است و در شهر محمدیه هم بخش خصوصی و مرکز خیریه وارد شدند و برای ساخت بیمارستان 120 تختخوابی اعلام آمادگی کرده اند.

وی درخصوص مشکل بیمارسان رحیمیان الوند اذعان داشت: 10 روز پیش دستوری در مورد خرید خدمت بیمارستان رحیمیان از وزیر بهداشت اخذ کردیم تا حتما خرید خدمت از آنجا انجام شود تا مردم با تعرفه های دولتی کارهای بهداشت و درمان خود را انجام دهند و از سال جدید این بیمارستان تعیین تکلیف خواهد شد.

محمدی در پایان گفت: در سنوات گذشته وضعیت جایگاه بودجه ای قزوین به عنوان یک استان برخوردار و همجوار با پایتخت نیز همین بوده و اکنون نسبت به سالهای گذشته رشد هم کرده ایم و از ردیف 30 به 27 ارتقا یافته است.

نظرات کاربران

Parameter:394225!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون