صفحه اصلی » اخبار مجلس » اطلاع رسانی(مجلس)

461005 1399/05/23 18:00:00
0.0 (0)

6 وزیر و 2 معاون رییس جمهور در راه بهارستان

کمیسیون های تخصصی مجلس هفته آتی میزبان وزرای اقتصاد، راه، نیرو، خارجه، دفاع، ورزش و همچنین رییس سازمان برنامه و معاون علمی رییس جمهور خواهند بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی دستور کار کمیسیون های تخصصی مجلس در روزهای شنبه تا چهارشنبه هفته آتی به شرح زیر اعلام شده است:

الف- کمیسیون های خاص

۱- کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس

دوشنبه

جلسه کارگروه اصلاح آئین نامه داخلی

۲- کمیسیون اصل نود

یکشنبه

نشست هیات رئیسه و روسای کمیته های کمیسیون برای بررسی شکایات و پرونده های مطروحه

نشست عمومی کمیسیون با حضور دکتر  قالیباف رئیس  مجلس شورای

عمومی کمیسیون برای بررسی شکایات و پرونده های مطروحه

دوشنبه

نشست کمیته اقتصادی ، فنی و عمرانی با مسولین ذی ربط در باره واردات نهاده های دامی

سه شنبه

نشست هیات رئیسه و روسای کمیته های کمیسیون

نشست کلیه اعضای کمیته ها

کمیته سیاسی، نظامی و امنیتی

سه شنبه

نشست کمیته سیاسی، نظامی و امنیتی کمیسیون

کمیته فرهنگی و اجتماعی

دوشنبه

بررسی موضوعات مرتبط با جمعیت و خانواده

سه شنبه

نشست کمیته فرهنگی و اجتماعی کمیسیون با حضور مسئولین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

چهارشنبه

نشست کمیته فرهنگی و اجتماعی کمیسیون

ب- کمیسیون های تخصصی

۱- کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری

یکشنبه

بررسی و تعیین تکلیف نحوه نظارت بر دستگاهها و قوانین مرتبط با کمیسیون

سه شنبه

نشست هیأت رئیسه کمیسیون

دعوت از مدیران عامل صندوق رفاه دانشجویان وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی و معاون امور بانکی و بیمه وزارت امور اقتصادی و دارائی جهت ارائه گزارش و تبادل نظر

رسیدگی به طرح جهش تولید دانش بنیان (فرعی- مواد ۱۷، ۲۰ و ۲۳)

بررسی و تعیین تکلیف نحوه نظارت بر اجرای احکام قانون برنامه ششم توسعه و قانون بودجه سال ۱۳۹۹ توسط دستگاههای مرتبط با کمیسیون

کارگروه آموزش و پرورش

سه شنبه

بررسی میزان و چگونگی آماده سازی مدارس و دانش آموزان و معلمان جهت اجرای سامانه شاد در سال تحصیلی جدید

کارگروه فرهنگ و تربیت اسلامی

دوشنبه

بررسی مسائل فرهنگی با محوریت آموزش و پرورش

۲- کمیسیون اجتماعی

یکشنبه

بررسی طرح ساماندهی کارکنان قراردادی دانشگاه پیام نور (اعاده شده از شورای نگهبان)

استماع گزارش عملکرد کمیته اداری و استخدامی از بدو تشکیل در دوره یازدهم مجلس تاکنون

استماع گزارش عملکرد کمیته اشتغال، کارآفرینی و روابط کار از بدو تشکیل در دوره یازدهم مجلس تاکنون

استماع گزارش عملکرد کمیته تعاون از بدو تشکیل در دوره یازدهم مجلس تاکنون

استماع گزارش عملکرد کمیته رفاه اجتماعی از بدو تشکیل در دوره یازدهم مجلس تاکنون

سه شنبه

دعوت از مدیرعامل  سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح در خصوص همسان سازی حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح

استماع گزارش عملکرد کمیته صندوق های بازنشستگی از بدو تشکیل در دوره یازدهم مجلس تاکنون

استماع گزارش عملکرد کمیته آسیب های اجتماعی از بدو تشکیل در دوره یازدهم مجلس تاکنون

بررسی طرح دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیر دولتی (اعاده شده از شورای  نگهبان)

بررسی طرح تعیین تکلیف کارشناسان بیمه کشاورزی (اعاده شده از شورای  نگهبان)

کمیته آسیب های اجتماعی

دوشنبه

جلسه کمیته آسیب های اجتماعی کمیسیون اجتماعی

کمیته اداری و استخدامی

دوشنبه

جلسه کمیته اداری و استخدامی کمیسیون اجتماعی

کمیته اشتغال، کارآفرینی و روابط کار

دوشنبه

جلسه کمیته اشتغال، کارآفرینی و روابط کار کمیسیون اجتماعی

کمیته ایثارگران

دوشنبه

جلسه کمیته ایثارگران کمیسیون اجتماعی

کمیته تعاون

دوشنبه

جلسه کمیته تعاون کمیسیون اجتماعی

کمیته رفاه اجتماعی

دوشنبه

جلسه کمیته رفاه اجتماعی کمیسیون اجتماعی

کمیته زنان و خانواده

دوشنبه

جلسه کمیته زنان و خانواده کمیسیون اجتماعی

کمیته ساماندهی سازمان های مردم نهاد (خیریه ها و انجمن ها)

دوشنبه

جلسه کمیته سامان دهی سازمان های مردم نهاد (انجمن ها و خیریه ها) کمیسیون اجتماعی

کمیته صندوق های بازنشستگی

دوشنبه

جلسه کمیته صندوق های بازنشستگی کمیسیون اجتماعی

۳- کمیسیون اقتصادی

یکشنبه

بررسی کلیات طرح مالیات بر عایدی سرمایه(

بررسی کلیات طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران

دوشنبه

برگزاری جلسات کارگروه های تخصصی کمیسیون

برگزاری جلسات کارگروه های تخصصی کمیسیون

سه شنبه

بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده اعاده شده از شورای نگهبان(۲)

ادامه بررسی طرح ساماندهی سهام عدالت

جمع بندی گزارش نظارتی کمیسیون اقتصادی در خصوص وضعیت بازار سرمایه کشور

انتخاب نمایندگان داوطلب واجد شرایط با استناد به بند(۱) ماده(۲۱۶) قانون آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی برای:

الف) عضویت در هیأت نظارت اندوخته اسکناس(در اجرای جزء(۱) بند(۴) لایحه قانونی اصلاح قانون پولی و بانکی کشور مصوب ۱۳۵۸/۱۲/۱۸ شورای انقلاب)

ب) عضویت در هیأت نظارت بر چاپ و تحویل اوراق بهادار(در اجرای ماده(۴۶) قانون محاسبات عمومی مصوب ۱۳۶۶/۶/۱)

ج) عضوت در ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز(در اجرای ماده ۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب ۱۳۹۲/۱۰/۳)

دعوت از وزیر امور اقتصادی و دارایی جهت پاسخگویی به سوالات آقایان: ‌الف) سیدمحمدرضا میرتاج الدینی، نماینده  تبریز، آذرشهرو اسکو(دو فقره) ‌ب) سیدمحسن دهنوی، نماینده  تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس ‌ج) محمدحسن آصفری، نماینده  ارک، کمیجان و خنداب(چهار فقره) ‌د) حسن نوروزی، نماینده  رباط کریم و گلستان(سه فقره) ‌ه) احمد امیرآبادی فراهانی، نماینده  قم ‌و) محمد صفایی دلویی، نماینده  گناباد و بجستان ‌ز) محمدصالح جوکار، نماینده  یزد و اشکذر ‌ح) علی اصغر عنابستانی، نماینده  سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن ‌ط) سیدکاظم دلخوش، نماینده  صومعه سرا ‌ی) احسان ارکانی، نماینده  نیشابور و فیروزه ‌ک) جلال رشیدی کوچی، نماینده  مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد ‌ل) شهریار حیدری، نماینده  قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب ‌م) علیرضا سلیمی، نماینده  محلات

چهارشنبه

جلسه هیأت رئیسه کمیسیون در خصوص بررسی اخبار روز و نحوه رسیدگی به طرحها و لوایح

۴- کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

یکشنبه

مروری بر آخرین اخبار و تحولات

طرح سوالات نمایندگان  مجلس شورای اسلامی از وزیر  امور خارجه

دوشنبه

نشست مشترک با وزیر  دفاع وپشتیبانی نیروهای مسلح و بازدید از نمایشگاه دائمی دستاوردهای آن وزارتخانه

سه شنبه

مروری بر آخرین اخبار و تحولات

بررسی و جمع بندی لوایح مطروحه در کارگروه روابط خارجی        

ادامه تدوین آیین نامه داخلی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی     

مروری بر آخرین اخبار و تحولات      

ادامه تدوین آیین نامه داخلی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی     

چهارشنبه

نشست اعضای  هیأت رئیسه و رؤسای  کارگروه های کمیسیون امنیت ملّی و سیاست خارجی          

کارگروه حقوق بشر

سه شنبه

تقدیر از خانواده های شهدای ترور و بزرگداشت یاد و خاطره سردار شهید سپهبد سلیمانی و پیگیری حقوقی دستگاه های ذی ربط در ارتباط با ترور ایشان     

کارگروه روابط خارجی

یکشنبه

بررسی طرح/لایحه 'لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون تمپره در مورد ارائه منابع مخابراتی برای کاهش بلا و عملیات امدادی' در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

بررسی طرح/لایحه 'لایحه پروتکل اصلاحی بند (۵-۴-۱-۱۰) اساسنامه مؤسسه منطقه‌ای استانداردسازی، ارزیابی انطباق، تأیید صلاحیت و اندازه‌شناسی سازمان همکاری اقتصادی(ریسکام)' در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

بررسی طرح/لایحه 'لایحه موافقتنامه بین دولتهای ساحلی دریای خزر در زمینه حمل و نقل' در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی          

بررسی طرح/لایحه 'لایحه موافقتنامه حمل و نقل بین‌المللی جاده‌ای مسافر و کالا بین دولت جمهوری اسلامی ایران و شورای فدرال سوئیس' در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی  

بررسی طرح/لایحه 'لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به تشریفات(پروتکل) اختیاری کنوانسیون حقوق کودک در مورد به کارگیری کودکان در منازعه مسلحانه' در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی          

۵- کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها

یکشنبه

دعوت از ریاست سازمان ثبت احوال کشور در خصوص گزارش اقدامات و برنامه ها

سه شنبه

بررسی طرح/لایحه 'لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداریها و دهیاری ها' در کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها

بررسی طرح/لایحه 'طرح حمایت از اقتصاد ملی و رونق تولید در مقابل اقدامات خصمانه آمریکا' در کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها    

بررسی طرح/لایحه 'طرح تشکیل کمیته (ستاد) جذب سرمایه‌های داخلی و صدور مجوز ایجاد واحدهای تولیدی' در کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها   

چهارشنبه

جلسه هیات رئیسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها     

کمیته بررسی آمایش و توسعه استانها

سه شنبه

تبادل نظر هیات رئیسه و اعضا کمیته بررسی آمایش و توسعه استانها جهت تعیین اولویت ها و برنامه های آتی  

کمیته تشکل های صنفی و سازمان های مردم نهاد

سه شنبه

تبادل نظر هیات رئیسه و اعضا کمیته تشکل های صنفی و سازمان های مردم نهاد جهت تعیین اولویت ها و برنامه های آتی

کمیته مدیریت بحران

سه شنبه

تبادل نظر هیات رئیسه و اعضا کمیته مدیریت بحران جهت تعیین اولویت ها و برنامه های آتی        

۶- کمیسیون انرژی

یکشنبه

جمع بندی و رأی گیری درخصوص اولویت های کاری کمیسیون       

انتخاب و معرفی مشاوران کمیسیون به هیئت رئیسه جهت طی مراحل قانونی     

سه شنبه

بررسی سوالات نمایندگان  از  اردکانیان وزیر  نیرو به شرح ذیل:

۱)  محمد حسن آصفری، نماینده  اراک، کمیجان و خنداب ۲)  حبیب الله دهمرده، نماینده  زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون ۳)  حسین حق وردی، نماینده  شهریار، قدس و ملارد ۴)  کمال حسین پور، نماینده  پیرانشهر و سردشت ۵)  رسول فرخی میکال، نماینده  لاهیجان و سیاهکل ۶)  علی علی زاده، نماینده  مراغه و عجب شیر

مروری بر رویدادهای مهم حوزه انرژی ج) بررسی گزارشهای واصله و طرح های ارجاعی

بررسی مسائل مهم حوزه انرژی با حضور سرتیپ پاسدار غلامرضا جلالی رئیس  سازمان پدافند غیرعامل کشور

۷- کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات

یکشنبه

بحث و بررسی وضعیت تولید، صادرات و وصول درآمدهای ارزی و ریالی نفت و همچنین وضعیت طرحهای توسعه ای شرکتهای وابسته به وزارت نفت با حضور وزیر  نفت ۲- اتخاذ تصمیم درخصوص درخواست عضویت برخی از نمایندگان  در کمیسیون   

سه شنبه

رسیدگی به طرح استفساریه تبصره بند(ذ) ماده(۸۷) قانون برنامه ششم توسعه

رسیدگی به طرح ساماندهی سهام عدالت

ادامه بررسی پیشنهادات مطروحه مربوط به طرح تامین کالاهای اساسی

استماع گزارش و بحث و بررسی عملکرد و برنامه های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء با حضور فرمانده و معاونین قرارگاه

رسیدگی و جمعبندی طرح تامین کالاهای اساسی اقشار آسیب پذیر با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور

کمیته اصلاح ساختار بودجه

یکشنبه

بررسی موضوع اصلاح صندوق های بازنشستگی در راستای احکام اصلاح ساختار بودجه 

سه شنبه

بررسی موضوع اداره شرکتهای بخش عمومی در راستای احکام اصلاح ساختار بودجه

کمیته امور اجتماعی و فرهنگی

سه شنبه

رسیدگی به مشکلات و وضعیت عملکرد اعتبارات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دستگاههای وابسته با حضور مسئولین ذیربط

هیات رئیسه کمیسیون

سه شنبه

جلسه هیات رئیسه کمیسیون   

۸- کمیسیون بهداشت و درمان

یکشنبه

استماع گزارش سرکار خانم  محمد بیگی مسئول کمیته جمعیت کمیسیون در خصوص آخرین وضعیت جمعیت کشور       

استماع گزارش ریاست سازمان بیمه سلامت ایران در خصوص اقدامات انجام شده و برنامه های آتی سازمان

سه شنبه

بررسی آخرین وضعیت جذب ، بکارگیری، تبدیل وضعیت ، برقراری فوق العاده ویژه و پرداخت معوقات کادر درمان با حضور مسئولین سازمان امور استخدامی ، سازمان برنامه و بودجه و وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، بنیاد شهید و مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی

بررسی آئین نامه اختصاصی تعیین مصادیق و امتیازات شهید خدمت با حضور مسئولین سازمان امور استخدامی ، سازمان برنامه و بودجه، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی

استماع گزارش سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) در خصوص اقدامات انجام شده و برنامه های آتی

استماع گزارش رئیس جمعیت هلال احمر در خصوص اقدامات انجام شده و برنامه های آتی آن جمعیت

کمیته جمعیت و خانواده

دوشنبه

بررسی آخرین وضعیت جمعیت کشور

کمیته دارو و غذا

یکشنبه

بررسی مشکلات تخصیص ارز به دارو با حضور مسئولین وزارت اقتصاد و دارائی ، وزارت صمت ، وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، بانک مرکزی ، سازمان برنامه و بودجه و مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی

کمیته طب سنتی ایرانی

دوشنبه

بررسی وضعیت طب سنتی در کشور

کمیته طرحها و لوایح

دوشنبه

بررسی طرح تخصیص ارز با نرخ ترجیحی به کالاهای اساسی

بررسی طرح جهش تولید دانش بنیان (فرعی مواد ۱،۳،۱۷،۳۰،۳۲)

۹- کمیسیون صنایع و معادن

یکشنبه

ارائه گزارش کمیته ها و کارگروه های تخصصی کمیسیون در خصوص پیش طرح ها ی در حال تدوین و تهیه

جلسه هیات رئیسه کمیسیون

سه شنبه

بررسی طرح مالیات بر عایدی سرمایه ( فرعی – مواد ارجاعی : مواد "۳" و "۴" و "۶")

بررسی طرح تخصیص ارز با نرخ ترجیحی به کالاهای اساسی ( فرعی – مواد ارجاعی : بند های " ج" و " و" ماده واحده)

بازدید از نمایشگاه دائمی اقلام صادراتی و استماع گزارش روسای  سازمان های وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات

دوشنبه

بازدید اعضای  کمیته از دبیرخانه شورای اجرای فناوری اطلاعات

کمیته صنایع نفت و گاز و پتروشیمی

یکشنبه

بازدید اعضای  کمیته از پتروشیمی ماهشهر

کمیته صنایع هوافضا و فناوریهای نوین

دوشنبه

ادامه بررسی طرح جهش تولید دانش بنیان

کمیته صنعت و راهبردهای توسعه صنعتی

چهارشنبه

بررسی اولویت های کمیته

۱۰- کمیسیون عمران

یکشنبه

بازدید اعضای کمیسیون عمران از شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران

سه شنبه

جلسه هیئت رئیسه کمیسیون

دعوت از  مهندس اسلامی وزیر  راه و شهرسازی در خصوص پروژه های عمرانی کشور و پاسخگویی به سؤالات : ۱-  کمال حسین پور نماینده  سردشت (۶ سوال) ۲-  محمدرضا صباغیان نماینده  بافق (۴ سوال) ۳-  قاسم ساعدی نماینده  دشت آزادگان ۴-  علیرضا سلیمی نماینده  محلات ۵-  پرویز محمدنژاد قاضی محله نماینده  لنگرود ۶-  مصطفی رضاحسینی قطب آبادی نماینده  شهربابک(۲ سوال) ۷-  حسن لطفی نماینده رزن

دعوت از رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران همتی و ارائه گزارش

بازدید اعضای کمیسیون عمران از پلیس راهور نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران

کمیته آب و فاضلاب

دوشنبه

تعیین اولویتهای حوزه آب و فاضلاب

کمیته امور بندری و دریانوردی

سه شنبه

جلسه کمیته امور بندری و دریانوردی با موضوع تعیین اولویتهای کمیته           

۱۱- کمیسیون فرهنگی

یکشنبه

بررسی اخبار فرهنگی

ادامه بحث وبررسی پیرامون جمعیت وتعالی خانواده

سه شنبه

بررسی اخبار فرهنگی

ادامه بحث وبررسی پیرامون جمعیت وتعالی خانواده

جلسه هیات رییسه کمیسیون

دعوت از وزیر  ورزش وجوانان برای پاسخگویی به سوالات آقایان: ۱- جلال محمود زاده نماینده  مهاباد ۲- ابراهیم عزیزی نماینده  شیراز و زرقان ۳- جعفر قادری نماینده  شیراز و زرقان ۴- علیرضا سلیمی نماینده  محلات و دلیجان ۵- محمد حسن آصفری نماینده  اراک ، کمیجان وخنداب ۶-  کمال حسین پور نماینده  پیرانشهر و سردشت ۷- سرکار خانم زهره سادات لاجوردی نماینده  تهران ، ری ، شمیرانات وپردیس

کمیته زنان، خانواده، جوانان و تربیت بدنی

دوشنبه

بحث و بررسی پیرامون جمعیت و تعالی خانواده

۱۲- کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست

شنبه

بررسی مسائل و مشکلات صنعت نان و ماکارونی با دعوت از معاونین و مسئولین ذیربط وزارت جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، بخش تعاون و بخش خصوصی

یکشنبه

بررسی تقاضای تعدادی از نمایندگان  مجلس مبنی بر اعمال ماده ۲۳۴ آئین‌نامه داخلی با عنوان نقض اجرای قانون تمرکز اختیارات و وظایف بخش کشاورزی از سوی دولت با دعوت از نمایندگان  متقاضی و مسئولین مرتبط

استماع گزارشی از دستاوردها و فعالیتهای سازمان اتکا در بخش کشاورزی با دعوت از مدیران و معاونین سازمان مذکور

دوشنبه

ادامه بررسی مشکلات توسعه زراعت چوب در کشور (احداث بندر گمیشان بعنوان بندر تخصصی واردات چوب) با دعوت از معاونین وزارت راه و شهرسازی، سازمان بنادر و دریانوردی، استاندار  گلستان و سایر مسئولین ذیربط

سه شنبه

استماع گزارش معاون  علمی و فناوری رئیس‌جمهور در خصوص توسعه تولید محصولات دانش بنیان در حوزه کشاورزی           

بررسی طرح تخصیص ارز با نرخ ترجیحی به کالاهای اساسی

بررسی لایحه اصلاح قانون امور گمرکی (فرعی) با دعوت از مدیران و مسئولین دستگاههای اجرائی ذیربط    

نشست اعضای کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست جهت تبادل نظر در موضوعات مختلف و ارائه گزارش عملکرد کمیته‌های فرعی به کمیسیون

دعوت از  اردکانیان وزیر  نیرو جهت پاسخگویی به سوالات : ۱-  سید سلمان ذاکر نماینده  ارومیه ۲-  رضا آریان‌پور نماینده  مینودشت، گالیکش و کلاله و مراوه‌تپه ۳-  محمدحسن آصفری نماینده  اراک و کمیجان و خنداب ۴-  پرویز اوسطی نماینده  قروه و دهگلان ۵-  جلیل مختار نماینده  آبادان ۶-  صدیف بدری نماینده  اردبیل، نمین، نیر و سرعین ۷-  جلال محمودزاده نماینده  مهاباد

کمیته آب

دوشنبه

نشست اعضا و بررسی اولویتهای کاری کمیته

کمیته بودجه و برنامه ریزی

دوشنبه

نشست اعضا و بررسی اولویتهای کاری کمیته

بررسی طرح حمایت از اقتصاد ملی و رونق تولید در مقابل اقدامات خصمانه آمریکا.

نظرات کاربران

Parameter:461005!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون