صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار صحن مجلس

497225 1400/07/12 14:24:00
0.0 (0)

سرمای زودهنگام دنا بر جان زلزله زدگان سی سختی

خانه ملتی ها امروز گزارش رنج و درد روزهای سخت مردم سی سخت را شنیدند و راهکارهایی برای علاج دردهای مردم زلزله دیده ارائه دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی جلسه علنی مجلس شورای اسلامی صبح امروز (دوشنبه 12 مهرماه) به ریاست دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی ساعت 8 و 9 دقیقه و با حضور 219 نفر از نمایندگان آغاز و صحن مجلس با مدیحه سرایی حجت الاسلام والمسلمین احد آزادی خواه نماینده مردم ملایر، عطر و بوی سوگواری رحلت پیامبر اکرم(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) به خود گرفت.

سپس رییس مجلس در سخنانی کوتاه در نطق پیش از دستور رحلت ملکوتی حضرت آیت الله علامه حسن زاده آملی را تسلیت گفته و از تلاش نیروهای امدادی در مهار آتش سوزی جنگلهای کردکوی، تقدیر کرد.

اولین مصوبه امروز مجلس، موافقت با اصل ماده 2 طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب وکار بود، مصوبه‌ای که به واسطه آن وزارت اقتصاد باید طی مدت ۶ ماه نسبت به اصلاح و ارتقای پایگاه اطلاعات قوانین و مقررات محیط کسب وکار اقدام کند.

در ادامه نمایندگان برای بررسی بیشتر موضوع ایجاد سامانه ثبت قرارداد تسهیلات بانکی توسط بانک مرکزی با ارجاع ماده 3  طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب وکار موافقت کردند.

یکی از موضوعاتی که در جریان بررسی ماده 4 طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب وکار مطرح شد مسئله «افزایش تعداد سردفترداران دفاتر اسناد رسمی» بود که در این خصوص نمایندگان پیشنهادات مختلفی را ارائه کردند اما در این رابطه تصمیمی گرفته نشد و ادامه بررسی ماده 4 این طرح به نشست بعدی صحن موکول شد.

در ادامه دکتر قالیباف رئیس مجلس قهرمانی حسن یزدانی و حسین زارع در مسابقات جهانی را تبریک گفت و عنوان کرد:  همچنین برای 4 عزیز دیگر که امروز رقابت دارند آرزوی موفقیت دارم.

با توجه به خروج یکی از نمایندگان عضو کمیسیون جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی از مجلس، نمایندگان مهدی طغیانی را جهت عضویت در این کمیسیون با 98 رأی از مجموع 208 رأی مأخوذه انتخاب کردند.

در ادامه این جلسه مجلس وارد نطق نمایندگان شد که حسین حسین زاده، یوسف داودی، فرهاد بشیری، رحمت الله نوروزی و حبیب آقاجری ناطقان میان دستور جلسه علنی مجلس بودند.

آسیب شناسی رسیدگی به وضعیت درخصوص زلزله سی سخت کهگیلویه و بویراحمد موضوع دیگری بود که صحن مجلس به آن ورود کرد و گزارش کمیسیون عمران که مهم‌ترین بخش آن به اهمال کاری استاندار در حادثه زلزله و سرمای زودهنگام دنا که زندگی را برای مردم زلزله زده سی سخت دشوار کرده اختصاص داشت، در صحن قرائت شد.

در نهایت، زنگ پایان نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی توسط عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به صدا درآمد و جلسه بعدی علنی مجلس  روز یکشنبه 18 مهرماه برگزار می‌شود.

نظرات کاربران

Parameter:497225!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون