صفحه اصلی » قانون گذاری » دستور جلسات کمیسیون ها

470845 1399/10/05 11:29:00
0.0 (0)

دستور کار کمیسیون های تخصصی مجلس؛ حضور 9 وزیر در بهارستان

کمیسیون‌های تخصصی مجلس هفته آینده میزبان 9 وزیر هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، دستورکار جلسات کمیسیون های تخصصی مجلس در هفته آتی (شنبه 6 دی ماه تا پنج‌شنبه 11 دی ماه) به شرح زیر اعلام شد:

الف- کمیسیون های خاص

کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس

سه شنبه

ادامه بررسی گزارش کمیته منتخب کمیسیون در مورد طرح اصلاح و الحاق موادی از قانون نظارت مجلس بر رفتار نمایندگان با حضور رئیس کارگروه و کارشناس مرکز پژوهش ها

مباحث عمومی کمیسیون

چهارشنبه

ادامه بررسی گزارش کمیته منتخب کمیسیون در مورد طرح اصلاح و الحاق موادی از قانون نظارت مجلس بر رفتار نمایندگان با حضور رئیس کارگروه و کارشناس مرکز پژوهش ها

مباحث عمومی کمیسیون

کمیسیون اصل نود

یکشنبه

نشست با مسولین سازمان برنامه و بودجه ، دیوان محاسبات و خزانه داری کل کشور در باره لایحه بودجه ۱۴۰۰

بررسی طرح انتظام بخشی فرایند واگذاری بنگاه های دولتی

بررسی طرح اصلاح ماده ۴۴ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی

سه شنبه

نشست هیات رئیسه و روسای کمیته های کمیسیون

نشست با رئیس کل بانک مرکزی پیرامون مشکلات واحدهای تولیدی/تامین ارز و ارز با منشا خارجی و استنکاف بانک از قیول حسابرسی سازمان حسابرسی

کمیته فرهنگی و اجتماعی

دوشنبه

نشست اعضا

کمیته قضایی

دوشنبه

بررسی طرح اصلاح قانون نحوه اجرای اصل نودم قانون اساسی جمهوری اسلامی در این مصوب ۲۵/ ۸/ ۱۳۶۵

کمیسیون تلفیق

شنبه

ارائه گزارش و بررسی چارچوب، جهت گیری‌ها و ویژگی‌های لایحه بودجه ۱۴۰۰

بررسی گزارش درآمدهای مالیاتی

 بررسی گزارش واگذاری دارایی های مالی (اوراق)

بررسی گزارش فروش و درآمدهای نفتی پیشنهادی لایحه

بررسی گزارش درآمدهای ارزی پیش بینی شده در لایحه

رسیدگی به کلیات بودجه

یکشنبه

ادامه رسیدگی به کلیات بودجه

رسیدگی به جداول درآمدی

دوشنبه

ادامه رسیدگی به جداول درآمدی

ادامه رسیدگی به جداول درآمدی

سه شنبه

رسیدگی به بخش درآمدی - تبصره های (۱) ، (۲) ، (۳) ، (۴) ، (۵)

چهارشنبه

ادامه رسیدگی به بخش درآمدی تبصره ها- تبصره های (۶) ، (۷) ، (۸) ، (۹) ، (۱۰) ، (۱۱)

پنج شنبه

ادامه رسیدگی به بخش درآمدی تبصره ها- تبصره (۱۲)

کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی

یکشنبه

بررسی طرح اصلاح قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار به شماره ثبت(۱۴۸) و طرح اصلاح موادی از قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار به شماره ثبت (۲۶۰) باحضور وزارت خانه های امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت، دادگستری، بانک مرکزی، دیوان محاسبات کشور، مرکزپژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، اتاق های ایران، تعاون و اصناف

دوشنبه

بررسی اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی در بخش کشاورزی با حضور وزارت خانه های امور اقتصادی و دارایی، جهاد کشاورزی، سازمان خصوصی سازی، دیوان محاسبات کشور، مرکزپژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، اتاق ایران و اتاق تعاون

ب- کمیسیون های تخصصی

کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری

یکشنبه

گزارش کمیته آموزش و پرورش در خصوص شور دوم طرح اصلاح ماده الحاقی مصوب ۱۳۹۷/۶/۱۳ به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزش‌یاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب ۱۳۸۸/۷/۱۵ و اصلاحات و الحاقات بعدی

بررسی طرح الحاق تبصره ۱۱ به ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی

بررسی طرح رایگان شدن اینترنت برای دانش آموزان،معلمان و مدارس

بررسی طرح الحاق یک ماده به قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲)

انتخاب دو نفر از اعضای کمیسیون جهت عضویت در کمیسیون مشترک طرح الزام به انتشار داده و اطلاعات

بررسی طرح رتبه‌بندی فرهنگیان

دوشنبه

نشست هیات رئیسه کمیسیون

دعوت از وزیر آموزش و پرورش جهت پاسخگویی به سوالات آقایان: علیرضا سلیمی نماینده دلیجان و محلات، محمدصالح جوکار نماینده یزد و اشکذر (۳فقره)، محمد خدابخشی نماینده الیگودرز (۳فقره)، محمد وحیدی نماینده بجنورد، مانه، سملقان و جاجرم، شهریار حیدری نماینده محترم کرمانشاه، سرپل ذهاب و قصرشیرین، جلال محمودزاده نماینده مهاباد(۲فقره)، ابراهیم رضایی نماینده بوشهر و دشتستان، محمد حسن آصفری نماینده اراک، کمیجان و خنداب، احمد مرادی نماینده بندرعباس، قشم و ابوموسی، بهروز محبی نماینده سبزوار، جغتای و جوین (۲فقره)، علی بابائی کارنامی نماینده ساری و میاندورود

دعوت از وزیر علوم، تحقیقات و فناوری جهت پاسخگویی به سوالات آقایان علی کریمی فیروزجایی نماینده بابل، رجب رحمانی نماینده تاکستان، مهدی عیسی زاده نماینده میاندوآب، علی اصغر خانی نماینده شاهرود و میامی، معین الدین سعیدی نماینده چابهار

سه شنبه

ارائه گزارش توسط رئیس محترم سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان

ارائه گزارش توسط رئیس محترم رئیس محترم سازمان بسیج مستضعفین

بررسی محتوای کتب درسی دانش آموزان با محوریت موضوع شهدای ترور با حضور دبیرکل محترم بنیاد هابیلیان

کمیسیون اجتماعی

یکشنبه

قرائت قرآن کریم و استماع اخبار

ادامه بررسی طرح مدیریت تعارض منافع با حضور دستگاه ها و سازمان های مربوط

دوشنبه

تشکیل جلسه کمیته تعاون (ادامه بررسی مباحث جلسه قبل) با حضور دستگاه های مربوطه

سه شنبه

ادامه بررسی طرح مدیریت تعارض منافع با حضور دستگاه ها و سازمان های مربوط

کمیته آسیب های اجتماعی

شنبه

دعوت از معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش به منظور بررسی آسیب های اجتماعی دانش آموزان و ارزیابی اقدامات بعمل آمده

دعوت از مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری به منظور بررسی اقدامات وزارت راه و شهرسازی در حوزه حاشیه نشینی و برنامه های پیش رو

کمیته اداری و استخدامی

دوشنبه

بررسی لایحه استخدامی شهرداری ها با حضور دستگاه ها و سازمان های مربوط

بررسی طرح تعیین تکلیف کارگزاران بیمه کشاورزی (اعاده شده از شورای نگهبان) با حضور دستگاه ها و سازمان های مربوط

کمیته اشتغال، کارآفرینی و روابط کار

دوشنبه

بررسی لایحه تعیین وظایف و اختیارات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت جهاد کشاورزی

کمیسیون اقتصادی

یکشنبه

ادامه بررسی طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران

بررسی تقاضای تعدادی از نمایندگان محترم جهت اعمال ماده (۲۳۴) آئین‌نامه داخلی در خصوص اجرای ناقص قوانین حوزه پولی و بانکی

دوشنبه

دعوت از وزیر نیرو جهت بررسی سوال جناب روح الله نجابت نماینده م شیراز

سه شنبه

بررسی کلیات طرح اصلاح قانون نظام صنفی کشور

بررسی تقاضای تعدادی از نمایندگان محترم جهت اعمال ماده (۲۳۴) آئین‌نامه داخلی در خصوص ناهماهنگی در حوزه تجارت خارجی

بررسی تقاضای تعدادی از نمایندگان محترم جهت تحقیق و تفحص از شرکت‌های زیرمجموعه شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا و شرکت کفش ملی

چهارشنبه

جلسه هیأت رئیسه کمیسیون در خصوص بررسی اخبار روز و نحوه رسیدگی به طرح‌ها و لوایح

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

یکشنبه

مروری بر آخرین اخبار و تحولات

استماع گزارش هیئت اعزامی به ونزوئلا در خصوص نظارت بر انتخابات پارلمانی آن کشور

بررسی لایحه اصلاح قانون نحوه استفاده از خانه های سازمانی  ارتش جمهوری اسلامی ایران در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

سه شنبه

استماع گزارش بررسی ابعاد فرهنگی، سازمانی، منطقه ای ،حقوقی و نظامی ترور ناجوانمردانه شهید سلیمانی با حضور مسئولان ذی ربط (مشترک کمیته های روابط خارجی و حقوق بشر)

استماع گزارش کارگروه دفاعی در خصوص نشست مشترک با جمعی از خانواده های محترم و گرانقدر شهدا

بررسی آخرین اخبار و تحولات منطقه با حضور مسئولان ذی ربط

چهارشنبه

نشست اعضای هیئت رئیسه و روسای کمیته ها

کمیته حقوق بشر

دوشنبه

بررسی ابعاد فرهنگی، سازمانی، منطقه ای ،حقوقی و نظامی ترور ناجوانمردانه شهید سلیمانی با حضور مسئولان ذی ربط (مشترک کمیته های روابط خارجی و حقوق بشر)

کمیته دفاعی

دوشنبه

نشست مشترک با جمعی از خانواده های محترم و گرانقدر شهدا

کمیته هسته ای

دوشنبه

بازدید از تاسیسات هسته ای

کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها

یکشنبه

تلاوت قرآن کریم و استماع اخبار داخلی کشور

استماع گزارش هیئت اعزامی به کشور ونزوئلا به منظور نظارت بر روند انتخابات پارلمانی آن کشور

بررسی طرح جامع مدیریت شهری و روستایی (مدل انتخاب شهردار و اعضا شوراهای اسلامی- شماره ثبت ۱۹۶) با حضور نماینده مرکز پژوهشها و دستگاه های اجرایی

رسیدگی به درخواست تحقیق و تفحص سید محمد مولوی- نماینده محترم آبادان با عنوان عملکرد استانداری خوزستان

انتخاب دو نفر از اعضا کمیسیون جهت عضویت در کمیسیون مشترک طرح الزام به انتشار داده و اطلاعات

استماع گزارش نماینده عضو ناظر در کمیسیون ماده ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی

تصویب آیین نامه تشکیلات و شرح وظایف دبیرخانه دائمی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور

دوشنبه

بازدید از وزارت اطلاعات و جلسه با وزیر محترم اطلاعات و معاونان

سه شنبه

دعوت از وزیر کشور جهت پاسخ به سوالات روح اله نجابت نماینده  شیراز و زرقان، علی زنجانی حسنلویی نماینده نقده و اشنویه، سمیه محمودی نماینده شهرضا و دهاقان، محمود احمدی بیغش نماینده شازند، سید جواد حسینی کیا نماینده سنقر، محمد علی پور نماینده محترم ماکو و چالدران، مصطفی نخعی نماینده نهبندان و سربیشه، مجتبی یوسفی نماینده اهواز، کمال حسین پور نماینده ایرانشهر و سردشت، مهدی عیسی زاده نماینده میاندوآب، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، میمه و برخوار، علی علیزاده نماینده مراغه و عجب شیر، الله وردی دهقانی نماینده ورزقان، سید سلمان ذاکر نماینده ارومیه، محمدرضا صباغیان نماینده مهریز، بافق، ابرکوه ، خاتم و بهاباد

چهارشنبه

نشست هیئت رئیسه کمیسیون و رؤسای کمیته ها

کمیته تشکل های صنفی و سازمان های مردم نهاد

دوشنبه

بررسی طرح اصلاح مواد (۱) و (۱۰) قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی (اعاده شده از شورای نگهبان) با حضور نماینده محترم شورای نگهبان، مرکز پژوهش‌ها، نمایندگان تشکل های صنفی-تخصصی و دستگاه های اجرایی ذی ربط

کمیسیون انرژی

یکشنبه

بررسی طرح الزامات اجرایی توزیع و عرضه سوخت و (CNG) در کشور

بررسی طرح تامین ارز با استفاده از جهش تولید صنعت استخراج رمزارز

بررسی طرح اصلاح ماده (۳) قانون اصلاح مواد (۲) و (۴) قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و تشکیل شورای‌عالی انرژی کشور

دوشنبه

دعوت از وزیر نفت جهت پاسخ به سوالات مالک شریعتی نیاسر نماینده تهران، سارا فلاحی نماینده ایلام، ایوان، مهران، ملکشاهی و چرداول، پرویز اوسطی نماینده قروه و دهگلان، حسین میرزایی نماینده اصفهان (دو فقره)، لطف الله سیاهکلی نماینده قزوین، آبیک و البرز، کمال حسین پور نماینده پیرانشهر و سردشت (دو فقره)، محمود احمدی بیغش نماینده شازند، رضا آریان پور نماینده مینو دشت، گالیکش و کلاله، جلیل مختار نماینده آبادان (سه فقره)، شهریار حیدری نماینده سرپل ذهاب و قصرشیرین

سه شنبه

دعوت از وزیر نیرو جهت پاسخ به سوالات احمد جباری نماینده بندر لنگه، بستک و پارسیان، علیرضا ورناصری نماینده مسجدسلیمان، لالی و اندیکا (سه فقره)، حبیب الله دهمرده نماینده زابل، هیرمند، هامون و زهک، علی علیزاده نماینده مراغه و عجب شیر، آرا شاوردیان نماینده ارامنه شمال، صدیف بدری نماینده اردبیل، محمد خدابخشی نماینده الیگودرز (دو فقره)، هاجر چنارانی نماینده نیشابور و فیروزه، حسن محمدیاری نماینده محترم تالش، رضوانشهر و ماصال، احمد مرادی نماینده محترم بندرعباس، قشم و ابوموسی، مهرداد گودرزوند چگینی نماینده رودبار (دو فقره)، احسان ارکانی نماینده نیشابور و فیروزه، الله وردی دهقانی نماینده ورزقان

کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات

یکشنبه

رسیدگی به درخواست عده ای از نمایندگان جهت انجام تحقیق و تفحص از عملکرد نهاد ریاست جمهوری در حوزه مالی و اجرایی از سال ۹۲ تا ۹۹

سه شنبه

ادامه رسیدگی به طرح حذف بند (ن) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور

رسیدگی به درخواست تعدادی از نمایندگان جهت اجرای ماده ۲۳۴ آئین نامه داخلی با موضوع راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایا توسط دولت

کمیسیون بهداشت و درمان

یکشنبه

تلاوت قرآن کریم و استماع اخبار

بررسی راهکارهای اجرائی نمودن فرمایشات اخیرمقام معظم رهبری در خصوص پرستاران

بررسی بودجه بخش سلامت در لایحه بودجه ۱۴۰۰ کل کشور با حضور مسئولین سازمان نظام پرستاری، سازمان امور اداری و استخدامی کشور، سازمان برنامه و بودجه و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دوشنبه

تلاوت قرآن کریم و استماع اخبار

دعوت از وزیر آموزش و پرورش جهت پاسخ به سئوال میرمحمدی نماینده محترم تفت و میبد

سه شنبه

تلاوت قرآن کریم و استماع اخبار

بررسی لایحه اصلاح قانون تجارت الکترونیکی و تسهیل ارائه خدمات داروئی به روش الکترونیکی

نقش ژنتیک اجتماعی در توسعه سیاستهای جمعیتی با حضور مسئولین وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی

کمیته دارو و غذا

یکشنبه

بررسی نرخ ارز تخصیصی به دارو در لایحه بودجه ۱۴۰۰ کل کشور

کمیسیون صنایع و معادن

یکشنبه

۱۳۹۹ گزارش مدیرعامل بانک صادرات در خصوص تسهیلات مربوط به واحدهای تولیدی

بررسی طرح فهرست قوانین و احکام نامعتبر در حوزه معدن ( اعاده شده از شورای محترم نگهبان)

ادامه بررسی طرح تحول بازار و صنعت خودروی سبک

جلسه هیات رئیسه کمیسیون

دوشنبه

دعوت از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای پاسخگویی به سوالات حسن رزمیان مقدم نماینده درگز، عباس مقتدایی نماینده اصفهان، محمدکعب عمیر نماینده اهواز، محمدرضا صباغیان نماینده مهریز، بافق، ابرکوه، خاتم و بهاباد( دو فقره )، امیر قلی جعفری بروجنی نماینده بروجن، محمدصالح جوکار نماینده یزد، محمدرضا پورابراهیمی نماینده کرمان، محمد حسین فرهنگی نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو جناب آقای علی بابائی کارنامی نماینده محترم ساری جناب آقای مهدی عیسی زاده نماینده محترم میاندوآب

بررسی درخواست انجام تحقیق و تفحص " شرکت دخانیات ایران " در اجرای ماده (۲۱۲) قانون آئین نامه داخلی با حضور وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل شرکت دخانیات و نماینده محترم متقاضی

سه شنبه

بررسی طرح اصلاح موادی از قانون معادن با حضور مسئولان دستگاههای اجرایی ، مرکز پژوهش‌ها، اتاق ایران

استماع گزارش مدیر عامل محترم شرکت مخابرات ایران در خصوص عملکرد و برنامه ها

کمیته جهش تولید و بهبود فضای کسب و کار

سه شنبه

بررسی طرح اصلاح ماده ۳ قانون اصلاح مواد ۲ و ۴ قانون برنامه سو م توسعه و تشکیل شورای عالی انرژی با حضور مسئولان دستگاه‌های اجرایی ، مرکز پژوهش‌ها، اتاق ایران و تعاون

کمیته معدن و صنایع معدنی

یکشنبه

ادامه بررسی طرح اصلاح موادی از قانون معادن با حضور مسئولان دستگاههای اجرایی ، مرکز پژوهش‌ها، اتاق ایران

کمیسیون عمران

یکشنبه

ادامه بررسی لایحه مشارکت عمومی- خصوصی

سه شنبه

جلسه هیات رئیسه کمیسیون

ادامه بررسی لایحه مشارکت عمومی- خصوصی

کمیته نظام‌های فنی، اجرایی و مهندسی

دوشنبه

 بررسی الزامات، عملکرد و ارائه چشم انداز اولویت‌های نظام‌های فنی، اجرایی و مهندسی

کمیسیون فرهنگی

یکشنبه

بررسی اخبار فرهنگی

بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی

سه شنبه

بررسی اخبار فرهنگی

بررسی طرح مدیریت متمرکز فرهنگی

بررسی طرح فهرست قوانین و احکام نامعتبر در حوزه ورزش

کمیسیون قضائی و حقوقی

یکشنبه

ادامه بررسی طرح حمایت از مالکیت صنعتی

سه شنبه

ادامه بررسی طرح حمایت از مالکیت صنعتی

کارگروه حقوق خصوصی

دوشنبه

ادامه بررسی طرح الحاق یک تبصره به ماده (۱۱) قانون اجرای محکومیت‌های مالی

کارگروه حقوق عمومی و بین الملل

دوشنبه

ادامه بررسی طرح اصلاح مواد (۷۰۵) تا (۷۱۱) کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی

کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست

شنبه

دعوت از استاندار اردبیل و وزرای محترم جهاد کشاورزی و نیرو جهت پیگیری مصوبات سفر کمیسیون به شهرستان پارس آباد و دشت مغان

یکشنبه

بررسی موضوع وضعیت مازاد تولید در محصولات کشاورزی و چگونگی برنامه ریزی صادرات آن با دعوت از وزرای محترم جهاد کشاورزی و امور خارجه

بررسی طرح اصلاح تبصره ۶ قانون تضمین خرید خدمات کشاورزی

بررسی طرح تعیین تکلیف ناظرین کشاورزی بعد از مصوبه سال ۹۰ مجلس شورای اسلامی

بررسی لایحه پروتکل ارزیابی اثرات زیست‌محیطی فرامرزی الحاقی به کنوانسیون چهارچوب حفاظت از محیط زیست دریایی دریای خزر

سه شنبه

بررسی مسائل هیدروپولیتیکی ایران با دعوت از وزرای امور خارجه و نیرو و سایر مسئولین ذیربط

دعوت از وزیر نیرو به منظور پاسخگویی به سوالات محمد جواد عسگری نماینده داراب و زرین دشت، ابراهیم متینیان نماینده رامهرمز و رامشیر، محمد تقی نقدعلی نماینده خمینی شهر(۲ فقره سئوال)، رحمت اله نوروزی نماینده علی آباد، محمد کعب عمیر نماینده شوش، محمد حسن آصفری نماینده اراک، کمیجان و خنداب، سید مجتبی محفوظی نماینده آبادان، سمیه محمودی نماینده شهرضا و دهاقان، آرش زره تن لهونی نماینده پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر و میمه و برخوار، معین الدین سعیدی نماینده چابهار، کنارک، قصر قند، شهر و بخش مرکزی نیک شهر، جلال محمود زاده نماینده مهاباد

پنج شنبه

سفر کمیسیون به استان کرمان ( شهرستانهای جیرفت و عنبر آباد) به‌منظور بررسی مسائل و مشکلات حوزه کشاورزی و آب از روز( ۵شنبه ۱۱ دیماه تا شنبه ۱۳ دیماه ۹۹)

نظرات کاربران

Parameter:470845!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون