صفحه اصلی » پروفایل کمیسیون » برنامه کاری کمیسیون ها

462533 1399/06/19 21:02:00
0.0 (0)

هفته آینده در کمیسیون برنامه و بودجه صورت می گیرد؛

بررسی سوالات نمایندگان از وزرای اقتصادی، کار و نیرو

کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس طی هفته آینده به بررسی سوالات نمایندگان از دژپسند و شریعتمداری درباره علت عدم پرداخت یارانه برخی خانوارها می‌پردازد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، دستور کار نشست‌ کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در روزهای (یکشنبه 23 شهریور ماه)، (دوشنبه 24 شهریور ماه) و (سه شنبه 25 شهریور ماه) اعلام شد.

نمایندگان روز یکشنبه در کمیسیون برنامه و بودجه ضمن تبادل اطلاعات و اخبار به بحث و بررسی وضعیت و نابسامانی بوجود آمده در بورس و تدابیر و راهکارهای اتخاذ شده جهت جلوگیری از ادامه این وضعیت با حضور مسئولان ذیربط می‌پردازند و در روز دوشنبه هم نسبت به تعیین منابع مورد نیاز طرح تامین کالاهای اساسی تصمیم‌گیری خواهند کرد و در ادامه به بحث و تبادل نظر پیرامون اصلاح ساختار بودجه با محوریت گزارش کمیته ذیربط می‌پردازند.

همچنین، اعضای کمیسیون بودجه سوال محمدحسن آصفری نماینده اراک از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص علت عدم پرداخت یارانه معیشت به برخی خانواده‌ها، دو فقره سوال سیدجلیل میرمحمدی نماینده تفت و میبد از وزیر امور اقتصادی و دارائی در خصوص علت عدم پرداخت یارانه به برخی افراد واجد شرایط و سوال رحمت‌الله نوروزی نماینده علی آباد کتول را از وزیر نیرو در خصوص علت عدم توزیع عادلانه اعتبارات مورد رسیدگی قرار خواهند داد.

اعضای هیئت رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه همچنین در جلسه روز سه‌شنبه به بحث و بررسی عملکرد دیوان محاسبات کشور با حضور بذرپاش رئیس کل دیوان پرداخته و در ادامه کمیته فناوری اطلاعات در خصوص سامانه اعمال مصوبات لوایح بودجه سنواتی گزارش خود را ارائه می‌کند.

کمیته اقتصادی کمیسیون برنامه و بودجه در روز یکشنبه به بررسی راهکارهای تسریع در برق‌رسانی به چاه های کشاورزی با استفاده از ظرفیت ماده (۱۲) قانون رفع موانع تولید می‌پردازد و کمیته برنامه ریزی، آمایش و آمار هم ادامه بررسی نحوه ارتباط بودجه های سنواتی با برنامه های توسعه و سهم بخش های اقتصادی از بودجه کشور را در دستور کار خود قرار داده است.

به گزارش پارلیران؛ کمیته امور اجتماعی و فرهنگی این کمیسیون در روز دوشنبه طرح استفساریه تبصره (۶۲) قانون برنامه دوم توسعه و عملکرد اعتبارات سال ۱۳۹۸ و شش ماهه سال ۱۳۹۹ جهاد دانشگاهی را بررسی می‌کند و کمیته دیوان محاسبات، امور مالی و اموال مجلس هم به لایحه اصلاح مواد(۲۳) و (۲۴) قانون محاسبات عمومی رسیدگی می‌کند.

نظرات کاربران

Parameter:462533!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون