صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان

423807 1398/05/12 16:16:15
0.0 (0)

کولیوند با انتقاد از تعلل دولت در ارائه لایحه جامع مدیریت شهری مطرح کرد:

یکپارچگی دستگاه‌‌‌های خدمات‌رسان، کلید رهایی دولت از مشکلات مدیریت شهری

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها، یکپارچگی دستگاه‌‌‌های خدمات‌رسان را کلید رهایی دولت از مشکلات مدیریت شهری دانست و گفت: دولت سال‌ها وعده ارائه لایحه جامع مدیریت شهری را داده اما متاسفانه هنوز محقق نشده است.

محمد جواد کولیوند در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد تعلل دولت در ارائه لایحه جامع مدیریت شهری به مجلس، گفت: دولت سال‌ها وعده ارائه این لایحه را به مجلس داده اما متاسفانه هنوز محقق نشده و کمیسیون شوراها مجبور به تدوین طرح جامع مدیریت شهری شد.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت اصلاح ساختار فعلی، افزود: طرح جامع مدیریت شهری به مدت یک و سال نیم در کمیسیون شوراها بررسی شد اما در صحن علنی تصویب نشد و کلیات آن رد شد.

دولت به دنبال نجات و رهایی از مشکلات مدیریت شهری است باید دستگاه‌های خدمات‌رسان را واحد کند

وی با بیان اینکه اگر دولت به دنبال نجات و رهایی از مشکلات مدیریت شهری است باید دستگاه‌های خدمات‌رسان را واحد کند، ادامه داد: یعنی خدمات را از پنجره واحد ارائه و نظام خدمات‌رسانی را متحول کند و مانند کشورهای توسعه‌یافته اموراتی مانند برق، آب، بیمارستان، مخابرات، بانک و شهرداری باید تحت نظر یک پنجره و نظارت باشد.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر خدمات از یک پنجره واحد ارائه شود مجلس درگیر نمی‌شود و شوراهای شهرها به عنوان پارلمان‌های محلی بر امور نظارت می‌کنند.

بررسی لایحه جامع مدیریت شهری در کمیسیون شوراها به سرعت انجام می‌شود

وی یادآور شد: اگر دولت لایحه جامع مدیریت شهری را به مجلس ارائه کند به دلیل اینکه بر روی طرح جامع مدیریت شهری مدت‌ها بررسی‌های کارشناسانه صورت گرفت، تجربه طرح را داشتیم و اغلب مواد طرح در لایحه پیش‌بینی شده بنابراین روند بررسی لایحه در کمیسیون طولانی نخواهد بود و به سرعت انجام خواهد شد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:423807!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون