صفحه اصلی » بین الملل » بین الملل

463694 1399/07/10 15:33:56
0.0 (0)

گفتگوی تلفنی نایب رئیس مجلس با رئیس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان

علی نیکزاد نایب رییس مجلس شورای اسلامی و رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و آذربایجان با واصف طالب اف رئیس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان و رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران گفتگو و تبادل نظر کرد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، علی نیکزاد نایب رییس مجلس شورای اسلامی و رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و آذربایجان  طی یک تماس تلفنی با واصف طالب اف رئیس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان و رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران گفتگو و تبادل نظر کرد.

نیکزاد با اشاره به اشتراکات تاریخی و فرهنگی میان دو کشور گفت: پیشینه ارتباطات تاریخی دو ملت به تقویت و تحکیم مراودات در بخشهای مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بویژه ارتباطات پارلمانی فیمابین کمک فراوانی کرده است.

 نایب رییس مجلس شورای اسلامی با ابراز تأسف از درگیری میان آذربایجان و ارمنستان تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران بر خویشتن‌داری طرفین، توقف درگیری و برقراری آتش بس به منظور حل مسالمت‌آمیز اختلافات دو کشور در چارچوب موازین و حقوق بین الملل تأکید دارد.

وی در همین بخش افزود: تشدید درگیری‌ها به سود هیچ‌ کشوری نخواهد بود و آثار جنگ و خشونت به همسایگان و منطقه سرایت خواهد کرد.

 نایب رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه بر صیانت و تداوم همکاری‌ها میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان تأکید کرد و گفت: دشمنان روابط دو کشور با انتشار اخبار جعلی و کذب به دنبال  تأثیرگذاری منفی و ایحاد تفرقه در مسیر ارتباطات دوستانه فیمابین هستند و نباید اجازه داد دوستی تاریخی دو ملت تحت تأثیر دروغ های رسانه‌ای گردد.

رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و آذربایجان در پایان با حمایت از تقویت مناسبات پارلمانی فیمابین افزود: مجلس شورای اسلامی بویژه گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران از هرگونه اقدامی در راستای گسترش مراودات با جمهوری آذربایجان و برقراری صلح، ثبات و برقراری امنیت پایدار در منطقه اسقبال و حمایت می کند .

در ادامه این گفتگوی تلفنی واصف طالب اف رئیس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان و رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران با قدردانی از مواضع جمهوری اسلامی ایران بر توسعه تبادلات پارلمانی میان مجالس دو کشور تأکید کرد .

طالب اف در ادامه از گروه دوستی پارلمانی ایران برای سفر رسمی به جمهوری آذربایجان و جمهوری خودمختار نخجوان در اولین فرصت دعوت کرد

نظرات کاربران

Parameter:463694!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون