صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها

496658 1400/06/24 15:40:00
0.0 (0)

گزارش رئیس سازمان انرژی اتمی درباره سفر گروسی به ایران

رئیس سازمان انرژی اتمی با حضور در کمیسیون امنیت ملی گزارشی از سفر گروسی به ایران ارائه کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در نشست روز چهارشنبه (24 شهریور) میزبان رئیس سازمان انرژی اتمی به همراه معاونان این سازمان بودند که در همین راستا گزارش مفصلی از دیدار با گروسی ارائه شد.

گزارش ارائه شده حاکی از این است تخطی از قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از حقوق ملت صورت نگرفته و سازمان انرژی اتمی در چارچوب قانون حرکت می کند.

گفتنی است، در دیدار گروسی و اسلامی نکاتی به مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی منتقل و تاکید شده است که تعاملات آژانس با جمهوری اسلامی باید دو سویه باشد، طبق قانون، آنها متعهد هستند در قبال همکاری های ایران، برای پیشرفت و توسعه فعالیت های صلح آمیز تکنولوژی هسته ای کمک کنند که تا به حال نشده است، این عدم همکاری به طور کامل به مدیرکل منتقل شده است.

بحث دیگری که در این سفر به گروسی انتقال داده شده این بود که وقتی برای اعتمادزایی اطلاعاتی از فعالیت ها و سایت های هسته ای داده می شود، از این اطلاعات برای تهیه گزارش به سازمان ملل و شورای حکام استفاده شود.

در این جلسه بر داشتن برنامه توسعه صنعت هسته ای تاکید شده است، چرا که مردم باید ما به ازای این همه فعالیت را شاهد باشند، خوشبختانه برنامه ای برای توسعه صنعتی شروع شده و قرار است برای تولید 8 هزار مگاوات هسته ای در هفته های آینده مناقصه بین المللی انجام شود.

نظرات کاربران

Parameter:496658!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون