صفحه اصلی » نظارت » اصل نودم
1397/09/07
0.0 (0)

پارسایی در توضیح نشست کمیسیون اصل نود مجلس:

گزارش آلودگی هوا نهایی و به هیات رئیسه جهت قرائت در صحن ارسال شد

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس از اتمام گزارش آلودگی هوا خبر داد و گفت: این گزارش با اصلاحاتی برای قرائت در صحن به هیات رئیسه ارسال می شود.

بهرام پارسایی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در توضیح نشست کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دراین جلسه گزارش کمیسیون در رابطه با آلودگی هوا قرائت و بررسی شد و به تصویب اعضای کمیسیون نیز رسید.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این گزارش به وظایف دولت و قوانین در این حوزه اشاره شد، همچنین نتیجه اقدامات دستگاههای مسئول در رابطه با مبارزه با آلودگی هوا و اجرای مصوبات هیات دولت و قوانین مصوب مجلس مورد ارزیابی قرار گرفت.

وی افزود: حدود 19 پیشنهاد در این باره توسط کمیسیون به دستگاه های مربوطه ارائه شده که اکثر این پیشنهادات جنبه تکلیفی دارد و باید دستگاه مربوطه نتیجه کار را به کمیسیون اصل نود گزارش کنند، بر اساس این گزارش یکسری تکالیف به ویژه در مصوبات دولت برای دستگاهها مشخص شده بود که وقتی به وزارتخانه ها و دستگاههای مربوطه این مصوبات ابلاغ شده بود، این دستگاهها اعلام کرده بودند توان انجام این کار را به خاطر یا نبود بودجه ویا نداشتن      زیرساخت های لازم ندارند.

پارسایی یادآور شد: یکی از این مصوبات مربوط به تجهیز و نصب فیلتر روی اتوبوس های حمل و نقل عمومی در تهران و ایجاد این تکلیف برای سازمان شهرداری ها در وزارت کشور است که سازمان مربوطه اعلام کرده امکان اجرای آن را ندارد.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: گزارش آلودگی هوا با اصلاحاتی برای قرائت در صحن علنی مجلس به هیات رئیسه ارسال خواهد شد.

نظرات کاربران

Parameter:366686!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین