صفحه اصلی » اخبار مجلس » اطلاع رسانی(مجلس)
1397/12/11
0.0 (0)

ابطحی با اشاره به افزایش وخامت روابط کره شمالی و آمریکا؛

کیم جونگ اون بدنبال مذاکرات برد-برد بود، ترامپ بالعکس

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد کره شمالی درصدد بدست آوردن امتیاز لغو یکباره تحریم ها است و این در حالیست که آمریکا قابل اعتماد نیست.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد کره شمالی درصدد بدست آوردن امتیاز لغو یکباره تحریم ها است و این در حالیست که آمریکا قابل اعتماد نیست.

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دیدار دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در شهر هانوی پایتخت ویتنام، گفت: طبق اخبار منتشر شده دیدار ترامپ و اون به نتیجه نرسیده است و این موضوع پیش از برگزاری این نشست مشهود بود.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید یادآور شد آمریکایی ها در نشست اولیه در سنگاپور وعده هایی را در قبال از بین بردن پایگاه های تست آزمایش هسته ای به کره شمالی دادند اما علی رغم اقدامات پیونگ یانگ تاکنون هیچ یک از آنها را محقق نکرده اند.

وی ادامه داد: همچنین ترامپ به اون وعده داده بود که مانور نظامی مشترک با کره جنوبی برگزار نکند اما در اقدامی بر خلاف این وعده عمل کرد که کیم جونگ اون را عصبانی کرد و نشان داد که آمریکا قابل اعتماد نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه کره شمالی روابط نزدیک و عمیقی با چین دارد و بر این اساس در سیاست خارجی خود با این کشور هماهنگ است، اظهار کرد: در واقع چینی ها نمی خواهند پای واشنگتن به شبه جزیره باز شود و بر این اساس به وضوح پیش بینی میشد که دیدار ترامپ و اون به نتیجه نخواهد رسید.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ترامپ تلاش می کرد خودش را غیرقابل پیش بینی در مقابل کره شمالی مطرح کند و با استفاده از این ابزار شرایط سخت خودش در برابر جمهوری خواهان را بهبود ببخشد، خاطرنشان کرد: این در حالیست که کره شمالی تا زمانی که امتیاز نقد مانند لغو یکباره تحریم ها را بدست نیاورد با آمریکا به نتیجه نمی رسد زیرا به اندازه کافی سلاح و موشک اتمی دارد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، کاخ سفید اعلام کرد توافقی بین دونالد ترامپ،‌ رئیس جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در جریان نشست در هانوی حاصل نشد.

کاخ سفید افزود، ترامپ و اون بدون اعلام هیچ گونه توافقی محل نشست خود را ترک کردند و به هتل‌های به محل اقامت خود بازگشتند.

در ادامه این بیانیه آمده است: رهبران آمریکا  و کره شمالی درباره راه‌های مختلف برای دستیابی به خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره و اهداف اقتصادی مذاکره کردند. در حال حاضر هیچ توافقی حاصل نشده اما تیم‌های هر دو کشور به دنبال نشستی در آینده هستند.

این در حالی است که اظهارات اولیه این دو مقام امیدوارکننده بوده و حکایت از امکان حصول توافقی در نشست دوم ترامپ و اون داشت./

نظرات کاربران

Parameter:392658!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین