صفحه اصلی » نظارت » اصل نودم
408405 1398/02/17
0.0 (0)

امیر خجسته:

کمیسیون اصل نود با شکایت مردم به مسئله گرانی ورود می کند

امیر خجسته عضو کمیسیون اصل نود مجلس تاکید کرد: برای کاهش قیمت گوشت باید مانع از قاچاق دام شد که این اتفاق نمی افتد، مسئولان بازار را مدیریت نمی کنند. یک زمان بازار مدیریت می شود اما این مدیریت نامطلوب است، اما در حال حاضر بازار مدیریت نمی شود. بازار رها شده و این موضوع موجب آسیب به مردم شده است.

به گزارش دیده بان ایران، امیر خجسته نماینده همدان و فامنین و عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با اشاره به گرانی های اخیر در کشور گفت: کمیسیون اصل نود با شکایت مردم به مسئله گرانی ورود می کند. اما بنده به عنوان یک نماینده اعلام می کنم اگر تیم اقتصادی دولت، بازار را مدیریت کند وضعیت ما اینگونه نخواهد بود.

او ادامه داد: مگر می شود که قیمت هر کیلو گوجه فرنگی به 10 هزار تومان، هر کیلو سیب زمینی 10 هزار تومان و هرکیلو پیاز به 16 هزار تومان برسد! این قیمت ها تعجب دارد. افزایش قیمتها نشان دهنده هرج و مرج اقتصادی در کشور است و اوضاع و احوال اقتصادی مردم به هم ریخته اما هیچ کسی پاسخگو نیست.

این نماینده مجلس تاکید کرد: وزیر جهاد کشاورزی، اقتصاد و صنعت چه کاری انجام می دهند که اوضاع بازار به این شکل است؟ از آقای روحانی می خواهیم که درشرایط جنگ اقتصادی متناسب با شرایط اقدام کنند و فرمانده این جنگ باشند. در شرایط کنونی دلال ها بازار را مدیریت می کنند و صیفی جات و قوت مردم را به خارج از کشور می فرستند.

خجسته گفت: نباید اقلام خوراکی را که مورد نیاز مردم است صادر کنند اما هیچ کس جلوی دلال ها را نمی گیرد. چرا نیاز مردم را مدیریت نمی کنند.

او افزود: مردم شکایت دارند و ما با توجه به این مسائل تذکر و سوال می دهیم و در همین راستا استیضاح وزیر کشاورزی را کلید زدیم و به زودی این طرح تقدیم هیات رئیسه می کنیم.

این عضو هیات رئیسه اصل نود تاکید کرد: همه چیز مشکوک است. مگر می شود یک وزارتخانه ای و یک سیستم اقتصادی را در دولت هر کسی هر کاری می خواهد انجام دهد؟ آقای رئیس جمهور باید به عنوان فرمانده جنگ اقتصادی در صحنه حضور داشته باشد و قاطعانه اقدام کند. سران سه قوه باید ورود کنند اما شاهد ورود جدی آنها نیستیم.

خجسته با انتقاد از افزایش قیمت گوشت گفت: توزیع گوشت مناسب نیست چرا به روستایی ها گوشت داده نمی شود؟ برای کاهش قیمت گوشت باید مانع از قاچاق دام شد که این اتفاق      نمی افتد، مسئولان بازار را مدیریت نمی کنند، یک زمان مدیریت می شود اما نامطلوب است اما در حال حاضر بازار مدیریت نمی شود. بازار رها شده و این موضوع موجب آسیب به مردم شده است.

منبع:

نظرات کاربران

Parameter:408405!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون