صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان

429305 1398/06/20 08:54:41
0.0 (0)

قمی با اشاره به قیمت بالای نوشت‌افزار در بازار؛

کمیته امداد و بهزیستی به میدان بیایند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه بسیاری از دانش آموزان توان تهیه لوازم التحریر ندارند، گفت: کمیته امداد امام خمینی(ره)، سازمان بهزیستی و خیرین قوی‌‎تر از سال‌های گذشته به میدان بیایند.

محمد قمی در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت با اشاره به در پیش بودن شروع سال تحصیلی و بازگشایی مدارس به قیمت‌‎ بالای لوازم التحریر در بازار اشاره و عنوان کرد: برخی از خانواده‌ها توان تهیه لوازم التحریر با توجه به افزایش قیمت و شرایط سخت اقتصادی را ندارند که باید از حمایت‌های خاص در آستانه سال تحصیلی جدید برخوردار شوند.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی هر ساله در این زمینه کمک‌های قابل توجهی به خانواده‌های نیازمند ارائه می‌‎کند، افزود: امسال افزون بر این باید از ظرفیت خیرین نیز بهره برد تا نیازمندان امسال از جهت تأمین لوازم التحریر، دانش آموزان به مشکل نخورند. البته کمیته امداد، بهزیستی و خیرین علاوه بر لوازم التحریر لباس، کفش و کلاه نیز برای دانش آموزان تهیه می‌‎کنند که جای تقدیر دارد.

محمد قمی

 

نباید با کوچکترین نوسان نرخ ارز حوزه چاپ و نشر تحت تأثیر قرار گیرد

وی اضافه کرد: البته راه اساسی در زمینه حل بحران کاغذ و افزایش قیمت دفاتر مشق و لوازم التحریر این است که در حوزه تولید برنامه‌ریزی داشته باشیم که به این میزان واردات صورت نگیرد تا با کوچکترین نوسانی در بازار برای حوزه چاپ و نشر مشکل ایجاد شود.

قمی اضافه کرد: در مقطع کنونی، کاغذ باید با ارز دولتی و تحت نظارت ویژه به بازار تزریق شود تا مقطع کنونی بازگشایی مدارس را پشت سر بگذاریم و دفاتر مشق و لوازم التحریر به دست مصرف کننده واقعی برسد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین پیشنهاد کرد که یارانه دهک‌های بالای جامعه که نیازی به آن ندارند بر اساس مصوبه و اختیار مجلس قطع شود و در ازای آن بودجه بهزیستی و کمیته امداد افزایش یابد تا از این طریق بسیاری از مشکلات اعتباری این نهادها نیز حل شود./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:429305!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون