صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان

438319 1398/08/26 13:14:32
0.0 (0)

/نمایندگان پس از حمایت مقام معظم رهبری از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت/

کمالی پور: دولت سازوکار اجرایی لازم برای کاهش فشار بر قشر آسیب پذیر را فراهم کند

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: دولت باید سازوکار اجرایی لازم برای کاهش فشار از قشر آسیب پذیر همزمان با اجرای طرح افزایش نرخ بنزین را فراهم کند.

یحیی کمالی پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملتدر رابطه با رهنمودهای رهبر انقلاب نسبت به طرح مدیریت مصرف سوخت، گفت: ایشان امروز تاکید کردند وقتی که سران با پشتوانه‌ کارشناسی یک تصمیمی برای کشور گرفتند، باید به آن تصمیم عمل شود از این رو سخنان رهبر انقلاب برای همه فصل الخطاب است و مجلس نیز نسبت به آن اطاعت کرد.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی در این راستا اظهار کرد: سخنان رهبر انقلاب یادآور این مهم است که دولت باید سازوکار اجرایی لازم برای کاهش فشار از قشر آسیب پذیر را فراهم کند.

وی ادامه داد: بر این اساس به نظر می رسد عموما پیش از اجرای طرح ها همانند طرح افزایش نرخ بنزین، باید زمینه چینی های لازم صورت بگیرد تا مشکلات کاهش یابد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با یادآوری اینکه اجرای طرح افزایش نرخ بنزین در مناطق کمتر توسعه یافته فشار مضاعفی به مردم وارد می کند، تصریح کرد: به عنوان مثال مردم در جنوب استان کرمان کیلومترها با محل کارشان فاصله دارند از این رو با شرایط سختی مواجه می شوند که نیازمند تدبیر دولتمردان است.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم دولت به طور جدی وارد این عرصه شود تا مردم نسبت به آینده نظام امیدوار باشند.                                                  

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رهبر معظم انقلاب صبح امروز (یکشنبه) در درس خارج فقه با اشاره به طرح مدیریت مصرف سوخت فرمودند در این کار سررشته ندارم و نظرات کارشناسی نیز متفاوت است اما گفته بودم اگر سران سه قوه تصمیم بگیرند از آن حمایت می‌کنم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: سران قوا به پشتوانه کارشناسی یک تصمیمی گرفتند و طبعاً باید اجرا شود یقینا برخی مردم از این تصمیم نگران و ناراحت می شوند یا به ضرر آنهاست اما تخریب و آتش زدن کار مردم نیست کار اشرار است./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:438319!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون