صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1397/10/12
0.0 (0)

افتخاری:

کلید باز شدن قفل مسکن مهر در دستان بخش خصوصی/مسکن مهر با اتکا به اعتبارات دولتی به سرانجام نمی‌رسد

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: مسئولان وزارت راه اعلام کرده اند که تا پایان سال 98 پرونده پروژه مسکن مهر بسته می شود، اما در شرایط کنونی تحرکات و اقدامات مسئولان برای تکمیل پروژه مشهود نیست.

محمدمهدی افتخاری عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نیاز 11 هزار میلیاردی وزارت راه و شهرسازی برای تکمیل پروژه های مسکن مهر در کل کشور، گفت: وزارت راه و شهرسازی به دنبال تکمیل و افتتاح کامل پروژه مسکن مهر تا پایان سال 98 است، البته تحقق این مسئله نیازمند عوامل و ابزارهایی است که باید در دسترس قرار گیرد.

ساخت مسکن مهر

افزایش سقف تسهیلات بانکی متقاضیان مسکن مهر محقق نشده است

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از برنامه ها برای سرعت بخشیدن به فرآیند تکمیل پروژه مسکن مهر، افزایش سقف تسهیلات بانکی بود تا از این طریق، متقاضیان بتوانند به تعهدات مالی خود پاسخ بدهند، اما متأسفانه این مسئله تاکنون محقق نشده است.

پروژه های باقی مانده مسکن مهر باید به بخش خصوصی واگذار شود

وی افزود: یکی دیگر از اقدامات مطروحه، واگذاری پروژه های مسکن مهر به بخش خصوصی بود که در این حوزه نیز باید تلاش های بیشتری صورت گیرد.در شرایط کنونی پروژه مسکن مهر درگیر مشکلات عدیده و بسیاری است که نبود زیرساخت های عمرانی و رفاهی از مهم ترین این مشکلات محسوب می شود.

اقدامات مسئولان برای تکمیل پروژه مسکن مهر مشهود نیست

مسئولان وزارت راه اعلام کرده اند که تا پایان سال 98 پرونده پروژه مسکن مهر بسته می شود، اما در شرایط کنونی تحرکات و اقدامات مسئولان برای تکمیل پروژه مشهود نیست و مسکن مهر امروز درگیر همان مشکلات گذشته است

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: مسئولان وزارت راه اعلام کرده اند که تا پایان سال 98 پرونده پروژه مسکن مهر بسته می شود، اما در شرایط کنونی تحرکات و اقدامات مسئولان برای تکمیل پروژه مشهود نیست و مسکن مهر امروز درگیر همان مشکلات گذشته است.

مسکن مهر با اتکا صرف به اعتبارات دولتی به سرانجام نمی رسد

وی تصریح کرد: البته در بودجه اعتبارات خوبی برای تکمیل پروژه مسکن مهر در نظر گرفته شده است، اما به نظر من اکتفا کردن به اعتبارات مندرج در بودجه برای تعیین تکلیف این پروژه کارساز نیست و مسکن مهر با اختصاص اعتبارات دولتی در قالب بودجه سال 98 به اتمام نمی رسد.

کلید باز شدن قفل مسکن مهر در دستان بخش خصوصی است

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: به نظر من کلید باز شدن قفل مسکن مهر در دستان بخش خصوصی است و ورود بخش خصوصی برای تکمیل بخش های باقی مانده این پروژه ضروری است، از این رو امیدوارم دولت در ماه های آتی از این ظرفیت برای تعیین تکلیف موضوعات استفاده کند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:380511!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین