صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
377331 1397/09/24
0.0 (0)

علیرضابیگی:

کاهش سن کاندیداهای حضور در انتخابات مجلس از 30 سال به 28 سال مطرح نیست

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: کاهش سن کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از 30 سال به 28 سال مطرح نیست، اصولا کار نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی باید به کسانی داده شود که به فرایند امور آشنا باشند و ساختار کشور در ذهن آن ها جا افتاده باشد.

احمد علیرضابیگی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی در جریان اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی تغییراتی را در خصوص شرایط کاندیداها ایجاد کرد و در کمیسیون به تصویب رسیده است.

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی بیان کرد: کاندیداهای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی باید متولد همان حوزه جغرافیایی بوده یا 5 سال سابقه سکونت در آن حوزه را داشته باشند یا اینکه سابقه نمایندگی در همان حوزه را داشته باشند.

کاهش سن کاندیداهای حضور در انتخابات مجلس از 30 سال به 28 سال مطرح نیست

وی با اشاره به اخباری که مربوط کاهش سن کاندیداهای حضور در انتخابات مجلس است، افزود: کاهش سن کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از 30 سال به 28 سال مطرح نیست.

علیرضابیگی ادامه داد: کار نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی باید به کسانی داده شود که به فرایند امور آشنا باشند و ساختار کشور در ذهن آن ها جا افتاده باشد.

کار نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی باید به کسانی داده شود که به فرایند امور آشنا باشند و ساختار کشور در ذهن آن ها جا افتاده باشد

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شرایط افراد برای انجام امور اجرایی خاص است، گفت: به طور کلی وکالت مردم در خانه ملت، با کار اجرایی متفاوت است.

28 سال سن برای نمایندگی کردن مردم در مجلس کم است

وی افزود: برای کار اجرایی باید نیروهای تازه نفس استخدام شوند ولی کار در مجلس مربوط به امور نرم افزاری مانند تقنین و نظارت است که نیاز زیادی به نیروی جوانی ندارد.

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای نمایندگی مجلس باید ساز و کار اداری و مالی مجلس در ذهن جا گرفته باشد، بیان کرد: طبیعتا برای انجام امور نمایندگی، دارا بودن تنها 28 سال سن، کم است./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:377331!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون