صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
416646 1398/03/31
0.0 (0)

حسن بیکی با اشاره به ارسال تجیهزات نظامی آمریکا به خاورمیانه؛

کاخ سفید در پی افزایش فشار روانی در منطقه و دامن زدن به ایران هراسی است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد ارسال تجهیزات نظامی جدید آمریکا به خاورمیانه برای افزایش فشار روانی در منطقه و دامن زدن به ایران هراسی است.

ابوالفضل حسن بیکی  در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اهداف پشت پرده ارسال تجهیزات نظامی جدید آمریکا به خاورمیانه، گفت: ناامنی کلیدواژه ای است که برای آمریکایی ها همواره سودهای فراوانی داشته است.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی در این راستا، اظهار کرد: در واقع آمریکایی ها با حضورشان در خاورمیانه زمینه بروز ناامنی را رقم زدند و پس از آنها که گروه های تروریستی توانستند جای خودشان را عرصه ایجاد ناامنی باز کنند، اکنون از تامین امنیت برای کشورهای منطقه صحبت می کنند.

آمریکایی ها با حضورشان در خاورمیانه زمینه بروز ناامنی را رقم زدند

وی با اشاره به اینکه دلارهای نفتی کشورهای عربی همواره طعمه خوبی برای آمریکایی ها بوده است، ادامه داد: بر این اساس مشاهده می شود که ترامپ بارها سعودی ها را تهدید کرده که اگر ایالات متحده دست از حمایت‌گری آنها بردارد، این کشور در مدت چند دقیقه از بین می رود.

ابوالفضل حسن بیکی

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه کشورمان هیچگاه برای کشورهای منطقه و همسایگانش تهدید محسوب نمی شود، تصریح کرد: این مهم در حالیست که سخنگوی پنتاگون در پی ارسال تجهیزات و نیروی نظامی جدید به منطقه عنوان می کند که ایالات متحده به دنبال درگیری با ایران نیست ولی برای دفاع و حمایت از نیروهای آمریکایی و منافع خود در منطقه کاملا آماده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در این راستا، خاطرنشان کرد: در واقع آمریکایی ها با بیان مطالب مذکور می خواهند به کشورهای حاشیه خلیج فارس این پیام را ارسال کنند که اگر پول تامین امنیتشان را پرداخت نکنند، توسط کشورمان تهدید می شوند که این موضوع امری خلاف واقعیت است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سخنگوی پنتاگون در بیانیه‌ای اعلام کرد ارسال تجهیزات و ۱۰۰۰ نیروی جدید به خاورمیانه، شامل سیستم دفاع موشکی پاتریوت، پهپادهای بدون سرنشین و باسرنشین و "توانمندی‌های بازدارنده" است./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:416646!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین