صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
436482 1398/08/12
0.0 (0)

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به بیانات رهبر انقلاب:

چشم داشتن به اروپا، باعث فرصت‌سوزی و غفلت از توان داخلی می‌شود

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد منتظر اروپا ماندن در برجام به معنای فرصت سوزی و غفلت از توان داخلی و دوری از شکوفایی اقتصادی است.

سیدجواد حسینی‌کیا  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص انتقاد رهبر انقلاب از رویکرد "منتظر خارجی‌ها ماندن" در مواجه با برجام، گفت: اعمال تحریم ها طی چهار دهه گذشته موجب شد ظرفیت های داخلی کشورمان تقویت شود و حتی اقتصاد پویا در ایران شکل بگیرد.

غربی ها متوجه شدند که سیاست فشار حداکثری دیگر پاسخ نمی دهد

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی در این راستا تصریح کرد: غربی ها نیز متوجه شدند که سیاست فشار حداکثری دیگر پاسخ نمی دهد و حتی موجب می شود ایران استوارتر و البته مستقل‌تر از گذشته شود از این رو به فکر تجدید نظر در سیاست های خودشان هستند.

وی با تاکید بر اینکه طرح مسئله مذاکره برای معطل کردن و فرصت سوزی است، ادامه داد: بر این اساس آمریکایی ها و اروپایی ها در مذاکرات هسته ای درصدد فرصت سوزی و زمینه سازی برای غفلت از ظرفیت های داخلی گام برداشتند.

اروپایی ها همانند آمریکایی ها در مواجهه با برجام اقدام خاصی انجام نخواهند داد

این نماینده مردم در مجلس دهم در رابطه با بلاتکلیفی طرف های اروپایی برجام و عدم تحقق وعده هایشان، اظهار کرد: اروپایی ها نیز همانند آمریکایی ها در مواجه با برجام اقدام خاصی انجام نخواهند داد زیرا در تبیین سیاست هایشان با یکدیگر هماهنگ هستند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال، چندی پیش مشاهده شد فرانسوی ها برای حفظ برجام موضوعی را پیشنهاد کردند اما در ادامه مطرح کردند باید نظر کاخ سفید را برای اجرای آن جلب کنند که بیانگر و تایید کننده مسئله یاد شده است.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در آستانه ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در دیدار هزاران نفر از دانش آموزان و دانشجویان سراسر کشور، با انتقاد از رویکرد «منتظر خارجی‌ها ماندن» گفتند: یک مدت معطل برجام بودیم، یک مدت دیگر هم معطل دستور رئیس جمهور امریکا برای تمدید مهلت‌های سه‌ماهه‌ای بودیم که متأسفانه در برجام گذاشته‌اند، و یک مدت هم معطل بمانیم برای رئیس‌جمهور فرانسه و برنامه های فرانسوی‌ها، در حالی که این انتظارها، سرمایه گذار و فعال اقتصادی را دچار بلاتکلیفی می کند و کشور را به رکود و عقب‌ماندگی می کشاند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:436482!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین