صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
404254 1398/02/11
0.0 (0)

محمودی انتقاد کرد:

چرا هیچ خبری از مسکن اجتماعی نیست؟

عضو کمیسیون اجتماعی، گفت: هنوز طرحی که بتواند مشکلات خانه دار شدن جامعه را حل کند توسط دولت اجرا نشده و فقط وام مسکن ارائه شده که این وام هم پاسخگوی قیمت های سرسام آور و تورم 100 درصدی در این حوزه نیست.

سمیه محمودی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به افزایش قیمت خرید و اجاره بهای مسکن در کشور به ویژه شهرهای بزرگ، گفت: در حال حاضر شهرهای بزرگ تحت تاثیر افزایش قیمت مسکن قرار گرفته و دچار مشکل شده اند که اقتصاددانان یکی از فاکتورهای افزایش قیمت مسکن را کاهش ارزش پول ملی کشور عنوان کرده اند که باید تدبیری اساسی برای این بخش اندیشید.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه معضل مسکن به صورت اپیدمی به شهرهای دیگر مخصوصا کلان شهرها سرایت کرده و قیمت زمین نیز افزایش چشمگیری داشته است،افزود: قیمت منزل مسکونی در تهران الگویی برای سایر شهرهای بزرگ و حتی شهرستان های کوچک شده و زوج های جوان با این قیمت ها با مشکلات عدیده ای مواجه شده اند.

لیزینگ مسکن

متولیان بخش مسکن باید به مجلس درباره قیمت بالای اجاره بها پاسخ دهند

وی با بیان اینکه با توجه به شرایط فعلی اقتصادی و میزان درآمد کنونی مردم نمی توانند اجاره بهای بالای مورد درخواست صاحب خانه را پرداخت کنند، ادامه داد: با افزایش بی رویه قیمت مسکن در سال گذشته بخش زیادی از جامعه توان خرید منزل مسکونی نداشته و نمی توانند در ساخت و ساز واحدهای مسکونی مشارکت کنند.

طرح مسکن اجتماعی برای خانه دار شدن مردم توسط دولت یازدهم و دوازدهم مطرح شده اما هیچ خبری از آن نیست

محمودی تاکید کرد: متولیان بخش مسکن باید به مجلس درباره قیمت بالای اجاره بها و موضوع تامین منازل مسکونی جمعیت جوانی که نیاز اولیه آنها برای تشکیل یک زندگی سرپناه بوده پاسخ دهند.

هیچ خبری از مسکن اجتماعی نیست

وی با بیان اینکه طرح مسکن اجتماعی برای خانه دار شدن مردم توسط دولت یازدهم و دوازدهم مطرح شده اما هیچ خبری از آن نیست، افزود: در واقع هنوز طرحی که بتواند مشکلات خانه دار شدن جامعه را حل کند توسط دولت اجرا نشده و فقط وام مسکن ارائه شده که این وام هم پاسخگوی قیمت های سرسام آور و تورم 100 درصدی در این حوزه نیست.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: به دلیل بی ثباتی در حوزه مسکن، سازنده و خریدار به این بازار هیچ اعتمادی ندارند و کاری انجام نمی دهند و بی توجهی به شرایط موجود، تبعات جبران ناپذیری برای اقشار پایین جامعه به همراه دارد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:404254!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین