صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
421039 1398/04/26
0.0 (0)

تهاتر نفت برای تسویه طلب پیمانکاران عملیاتی نیست؛

پیمانکاران در آستانه ورشکستگی؛ چوب حراج به ماشین آلات عمرانی برای پرداخت بدهی

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: قطعا برای بلند کردن جنازه پروژه های عمرانی از روی زمین به پیمانکاران قوی نیاز داریم و این مسئله جزء با تزریق اعتبار و پرداخت مطالبات آن ها امکان پذیر نیست.

قلی اله‌قلی‌زاده عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به وضعیت نامطلوب شرکت های پیمانکاری در کشور، گفت: به نظر من پیمانکاران جزء بدنه و پرسنل اصلی دولت محسوب می شوند و شرایط نامساعد آن ها قطعا بر عملکرد دولت اثر منفی می گذارد.

کارگران ساختمان پیمانکار اشتغال انبوه سازی

پیمانکاران عصای دست دولت برای اجرای پروژه های عمرانی هستند

نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و بخش هوراند در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پیمانکاران را می توان به عصای دست دولت برای اجرای پروژه های عمرانی تشبیه کرد، حال چرا باید اقدامات و سیاست هایی را انجام داد، که عملا به ضرر شرکت های پیمانکاری باشد.

شرکت های پیمانکاری در آستانه بحران مالی؛ دولت مطالبات پیمانکاران را پرداخت کند

در شرایط کنونی اگر دولت به دنبال حمایت از شرکت های پیمانکاری نباشد و اقدام به پرداخت مطالبات آن ها نکند، قطعا در آینده ای نزدیک بخش اعظمی از این شرکت ها برای ادامه فعالیت با مشکل مواجه می شوند

وی گفت: در شرایط کنونی اگر دولت به دنبال حمایت از شرکت های پیمانکاری نباشد و اقدام به پرداخت مطالبات آن ها نکند، قطعا در آینده ای نزدیک بخش اعظمی از این شرکت ها برای ادامه فعالیت با مشکل مواجه می شوند.

طلب میلیاردی شرکت های کوچک و بزرگ پیمانکاری از دولت

اله‌قلی‌زاده ادامه داد: امروز تمام شرکت های پیمانکاری بزرگ و کوچک از دولت بابت اجرای پروژه های عمرانی طلب مالی دارند و امروز بسیاری از پیمانکاران منطقه ما نیز مبالغ هنگفتی همچون 10 میلیارد تومان، 20 میلیارد تومان و حتی بالاتر از دولت طلب دارند.

وی گفت: متأسفانه در شرایط کنونی دولت برای تسویه طلب پیمانکاران راه کار نادرستی را پیش گرفته است، به طوری که آن ها برای تسویه مطالبات، اقدام به ارائه اوراق قرضه اسلامی می کنند و بعد از آن، پیمانکار مجبور است که این اوراق را با زیر قیمت در بورس به فروش برساند.

تهاتر نفت برای تسویه طلب پیمانکاران عملیاتی نیست

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در قانون بودجه پیش بینی شده که دولت می تواند برای تسویه طلب پیمانکاران بزرگ، اقدام به عرضه نفت به آن ها کند، البته با توجه به وضعیت کشور در شرایط تحریمی، به نظر من این مسئله عملیاتی نخواهد شد.

جنازه پروژه های عمرانی تنها با تکیه بر پیمانکاران بلند می شود

اله‌قلی‌زاده گفت: قطعا برای بلند کردن جنازه پروژه های عمرانی از روی زمین به پیمانکاران قوی نیاز داریم و این مسئله جزء با تزریق اعتبار و پرداخت مطالبات آن ها امکان پذیر نیست، اما امروز شرکت های پیمانکاری در حال احتضار قرار دارند.

چوب حراج پیمانکاران به ماشین آلات عمرانی برای پرداخت بدهی

وی ادامه داد: امروز شرکت های پیمانکاری به دلیل بدعهدی دولت در پرداخت مطالبات، به افراد بسیاری بدهکار هستند، چون آن ها باید هزینه مصالح و کارگران را پرداخت کنند، حال به دلیل عدم پرداخت مطالبات از سوی دولت، آن ها مجبورند که ماشین آلات و تجهیزات خود را بفروشند.

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: دولت باید برای بهبود وضعیت شرکت های پیمانکاری، مکانیزم جدیدی را تدوین کند، زیرا با این شرایط، آن ها ورشکسته می شوند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:421039!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون