صفحه اصلی » نظارت » اصل نودم
1397/10/02
0.0 (0)

پیش پرداخت خرید خودرو هم به نرخ روز محاسبه شود

پیش پرداختی که خریداران خودرو هنگام ثبت نام پرداخت کردند باید زمان تحویل به نرخ روز محاسبه شود. بهرام پارسایی سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس با بیان این مطلب گفت: اگر قیمت خودرو هنگام ثبت نام 100 میلیون تومان است و خریداران 50 میلیون تومان یعنی نیمی از قیمت را پرداخت کردند در زمان تحویل باید 50 درصد خودرو به قیمت زمان پیش فروش و 50 درصد باقی به قیمت روز محاسبه شود.

بهرام پارسایی سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس با بیان این مطلب گفت: اگر قیمت خودرو هنگام ثبت نام 100 میلیون تومان است و خریداران 50 میلیون تومان یعنی نیمی از قیمت را پرداخت کردند در زمان تحویل باید 50 درصد خودرو به قیمت زمان پیش فروش و 50 درصد باقی به قیمت روز محاسبه شود.

به گزارش تین نیوز به نقل از خانه ملت، پارسایی درباره نحوه محاسبه پیش پرداخت خریداران خودرو در زمان تحویل، گفت: اگرچه ممکن است به دلایلی مانند نوسانات ارزی قیمت خودرو در زمان پیش فروش و تحویل با یکدیگر متفاوت باشد اما باید مبلغی که خریداران خودرو هنگام ثبت نام پرداخت کردند در زمان تحویل بر اساس این تغییرات افزایش یافته و به نرخ روز محاسبه شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس از تشکیل کمیته ای با حضور نمایندگان مردم در کمیسیون اصل نود قانون اساسی، کمیسیون حقوقی قضایی، صنایع و معادن، شرکتهای خودروسازی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی و سازمان بازرسی و مرکز پژوهشها با هدف بررسی مشکلات موجود در بازار خودرو کشور خبر داد و افزود: این کمیته درباره قیمت گذاری خودرو نیز   تصمیم گیری خواهد کرد و میزان افزایش قیمت را مشخص می کند.

او با اشاره به نمایندگان حاضر در کمیته مذکور بیان کرد: تاکنون به صورت دقیق مشخص نشده اما اینجانب به عنوان رئیس کمیته اقتصادی، یکی نفر از اعضای هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 و آقای منصوری به عنوان نماینده کمیسیون صنایع و معادن در این کمیته شرکت خواهیم کرد.

سخنگوی کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس در مورد نحوه قیمت گذاری خودرو در این کمیته اظهار کرد: قیمت گذاری خودرو تاکنون روند خاصی نداشته و به صورت خوداظهاری بود اما با توجه به افزایش قیمت و نحوه ثبت نام شرکتهای خودروسازی که در پی آن شکایت بسیاری به کمیسیون اصل نود ارجاع شده مقرر شد این کمیته درباره این موضوع نیز تصمیم گیری کند تا چارچوب و الگوی مشخصی برای آن ایجاد شود.

تاکنون قیمت خودروهای داخلی مشخص نشده و عده ای اعتقاد دارند که دست هایی در پشت پرده درصدد افزایش قیمت خودرو در بازار هستند. از ابتدای سال ارائه خودرو به بازار به بهانه نبود قطعه کاهش پیدا کرده و این مسئله باعث افزایش 50 تا 100 درصدی قیمت خودرو در بازار آزاد شده است.

نظرات کاربران

Parameter:379426!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین