صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
416029 1398/03/27
0.0 (0)

حسن‌بیکی:

پهپادهای انصارالله افول قدرت پوشالی ائتلاف سعودی را رقم زدند

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد حمله های پهپادی انصارالله به مراکز حساس سعودی ها نشان دهنده شکست ائتلاف سعودی در جنگ با مردم یمن است.

ابوالفضل حسن بیکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت،  ضمن اشاره به حمله جدید انصارالله به فرودگاه أبها و تعطیلی فعالیت آن، گفت: حوثی ها در اوج قدرت پیروزی‌های بزرگی به دست آورده اند و این موضوع ائتلاف سعودی را به شدت سردرگم کرده است.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جنگ سختی که علیه یمنی ها شکل گرفته به شکست عربستان سعودی انجامیده است، اظهار کرد: عربستان سعودی چندی پیش تلاش کرد از آتش بس هایی که رقم می خورد سوءاستفاده کند و مراکز مهم و حساس یمن را تحت بمباران قرار دهد اما این امر امروزه بالعکس شده و زمینه ای را برای انتقام جویی یمنی ها فراهم کرده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: خوشبختانه حوثی ها با درایتی که داشتند و استفاده از تاکتیک های جدید جنگی اقداماتی را انجام دادند و تلاش کردند بُرد موشک‌های خودشان را توسعه دهند لذا امروزه شاهد هدف قرار گرفتن مراکز حساس سعودی ها هستیم.

وی با اشاره به اینکه قدرت نظامی حوثی ها بر عربستان سعودی برتری دارد، افزود: خوشبختانه در شرایط کنونی حوثی ها هم در بحث مذاکره و هم در بخش نظامی دست برتر را داشته و قدرتمند عمل می‌کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به نظر می رسد که سرنوشت جنگ در آینده به نفع حوثی ها و مردم یمن است و روز به روز قدرت عربستان سعودی و آمریکایی ها در منطقه تضعیف خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت،  انصارالله از حمله مجدد صبح امروز (دوشنبه) یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به فرودگاه أبها در جنوب عربستان) خبر داد و گفت، این حمله پروازها از و به فرودگاه را متوقف کرده است.

این حمله، چهارمین حمله انصارالله به فرودگاه منطقه‌ای أبها در کمتر از یک هفته محسوب می‌شود به طوریکه انصارالله روز چهارشنبه حمله‌ای با موشک کروز بالدار به همین فرودگاه، روز جمعه حمله پهپادی از نوع قاصف K۲ باز هم به این فرودگاه و روز شنبه با پهپادهایی از همین نوع ایستگاه سوخت رسانی این فرودگاه را هدف گرفت، همزمان حمله‌ای مشابه به اتاق‌های کنترل فرودگاه جیزان صورت داد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:416029!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین