صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
427838 1398/06/09
0.0 (0)

اینستاملت گزارش می دهد

پشت پرده طرح شفافیت آراء نمایندگان از منظر پزشکیان/مجلس به مونسان و حاجی میرزایی اعتماد می کند؟/هفته دولت در حوزه های انتخابیه نمایندگان

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه اجتماعی اینستاگرام است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

علاءالدین بروجردی مطلب زیر را به اشتراک گذاشته است.

هر گونه ناامنی و جنگ برخلاف امنیت پایدار منطقه است

🔺عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه هر گونه #ناامنی و #جنگ برخلاف #امنیت #پایدار منطقه است گفت: هر چه در جهت کاهش بحران‌های منطقه‌ای قدم برداشته شود، به امنیت پایدار در منطقه کمک شده است.
🔹علاءالدین بروجردی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره تغییرات مواضع #امارات در تجاوز به #یمن گفت: ورود امارات از روز اول به باتلاق یمن اشتباه بود و با توجه به اینکه این کشور از لحاظ جغرافیایی دارای محدودیت است و به شدت وابسته به اقتصاد بوده و یکی از مراکز بازرگانی منطقه است، باید با دقت بیشتری رفتار کند.
🔹وی افزود: اگر که رفتار اماراتی‌ها در مسائل منطقه تغییر کرده باشد که البته نمی‌توان با قاطعیت آن را مطرح کرد قطعا گام مثبتی به حساب آمده و جبران اشتباهات گذشته این کشور است. ضمن اینکه می تواند به بهبود وضعیت امارات و تقویت روابط با جمهوری اسلامی هم کمک می‌کند.
🔹عضو کمیسیون امنیت مجلس تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران، امارات را کشور همسایه خود می‌داند که همواره روابط خوبی با آنها داشته‌ایم و امیدواریم که این روابط به جایگاه اولیه‌اش بازگردد.
🔹بروجردی گفت:‌ هر گونه ناامنی و جنگ برخلاف امنیت پایدار منطقه است. ضمن اینکه هر چه در جهت کاهش بحران‌های منطقه‌ای قدم برداشته شود به امنیت پایدار در منطقه کمک کرده است.

وی همچنین مطالب زیر را درباره امور حوزه انتخابیه بروجرد و اشتراین منتشر کرده است.

مسعود پزشکیانمطلب زیر را به اشتراک گذاشته است . نایب رییس مجلس در این مطلب دلایل خود درابهر مخالفت با شفافیت در آراء نمایندگان را بیانت کرده و شیوه فعلی درباره این موضوع را رویه ای یک طرفه برای تخریب برخی مسائل و چهره ها خوانده است.

آن‌هایی که #شفافیت را مطرح می‌کنند به جای شفافیت دنبال چیز دیگری هستند. اگر واقعا شفافیت می‌خواهیم، اجازه دهیم صداوسیما نظرات همه را آزادانه پخش کند

👤 مسعود #پزشکیان در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا مبنی بر علت رای نیاوردن چندین باره طرح شفافیت عملکرد نمایندگان در مجلس شورای اسلامی گفت:
🔹️بارها گفته‌ام، شفافیت در داده پولی هست، نه در رای و حرف. من حرفم این است که چرا کسی نسبت به پول‌هایی که اختلاس می‌شود، حساس نیست؟
🔹️بنده معتقدم این حساسیتی که برای طرح شفافیت ایجاد کرده‌اند، برای تفتیش عقاید است، نه رفع مشکلات جامعه. مشکل جامعه این است که فردی هفتاد هزار میلیارد را در یکی از بنگاه‌های کشور اختلاس کرده است، اما اصلا اسمش هم مطرح نیست. چرا با این افراد برخورد قاطع نمیکنند وشفاف‌سازی در موردشان صورت نمی‌گیرد؟ اما مدام می‌گوید چون نمایندگان حرف زده‌اند، باید شفاف بشود و مردم بفهمند؟
🔹️عده‌ای پول مردم را خورده‌اند و وقتی مردم برای اعتراض به خیابان می‌آیند، می‌گوییم همین مردم شهر را به هم ریخته‌اند!
🔹️قوه قضائیه مسئول نظارت بر اجرای صحیح قوانین است. اگر قوانینی داریم اما اجرا نمی‌شود آنها باید برخورد کنند. #مجلس قوانینی که لازم بوده است را قانون گذاری کرده است. ما امروز قوانینی داریم که طبق آن‌ها باید داده‌ها و سیستم درست شود، اما اجرا نشده‌اند
🔹️ما قوانینی مثل قانون الزام کد پستی، کد ملی، کاداستر، شفافیت اطلاعات مالیاتی هر فرد را داریم. علاوه بر این ما در مجلس گفته‌ایم این داده‌ها باید به یکدیگر متصل شوند. در صورت اجرای این قانون دیگر کسی نمی‌تواند رشوه بگیرد، رانتی ایجاد کند یا قاچاق و زمین خواری کند. دیگر لازم نیست ستاد مبارزه با قاچاق، زمین خواری و جنگل خوری و ... تشکیل شود. اگر داده و کاداستر معلوم باشد دیگر کسی نمی‌تواند نقشه منطقه‌ای را تغییر دهد
🔹️اگر این قوانین اجرا شود، منجر به #شفافیت_داده خواهد شد و با شفافیت در داده است که می‌توان جلوی دزدی را گرفت. نه این که نماینده را مجبور کنید جوری حرف بزند که شما خوشتان بیاید، اما در خفا کار دیگری کند!
🔸️برای چه می‌خواهند رای ها را بدانند؟ چرا می‌خواهند آرا شفاف شوند؟ آنها می‌خواهند بدانند کدام نمایندگان مثلا با برجام موافق یا مخالف است و بعد بروند در رسانه ملی برجام و FATF را آنگونه که خودشان دلشان می‌خواهند توجیه کنند، نه آن طور که هست و اینگونه ابزار فشاری بر مخالفان خود ایجاد کنند.

بهروز نعمتی در صفحه اینستاگرام خود نوشته است.

اقای مونسان رای به عملکرد خودش را دریافت خواهد نمود والبته اقای حاجی میرزایی هم راه سختی را پیش رو دارد

غلامرضا تاجگردون  مطالب زیر را منتشر کرده است.

علی اصغر یوسف نژاد  عکس زیر را از سخنرانی خود به اشتراک گذاشته است.

محمد وحدتی هلان مطالب زیر را درباره پیگیری امور حوزه انتخابیه منتشر کرده است.

سید حسین افضلی مطالب زیر را منتشر کرده است

غلامرضا کاتب  نیز عکس زیر را به اشتراک گذاشته است

روح الله حضرت پور مطلب زیر را به اشتراک گذاشته است

قاسم احمدی لاشکی مطلب زیر را منتشر کرده است

 

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:427838!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین