صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
427186 1398/06/04
0.0 (0)

فرشادان:

پروژه‌های عمرانی شهرستان‌ها به دلیل تامین نشدن قیر روی زمین مانده است

عضو کمیسیون برنامه مجلس با بیان اینکه پروژه‌های عمرانی شهرستان‌ها به دلیل تامین نشدن قیر رایگان معطل مانده است، گفت: اعتبارات مربوط به قیر باید پیش از آغاز فصل سرما تامین شود در غیر این صورت پروژه‌های عمرانی قابلیت اجرا ندارد.

سیدمهدی فرشادان عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، درباره ضرورت تامین قیر رایگان، گفت: عدم پرداخت بودجه توسط سازمان برنامه و بودجه موجب شده که پروژه‌های عمرانی در تامین قیر رایگان با مشکل روبه‌رو شوند.

سازمان برنامه و بودجه باید، ۲ هزار میلیارد تومان برای تامین قیر رایگان ظرف 2 هفته اختصاص دهد

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی افزود: پس از بررسی گزارش کمیسیون عمران درباره نحوه تامین و توزیع قیر رایگان در صحن علنی مقرر شد؛ سازمان برنامه و بودجه از ۶ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده ۲ هزار میلیارد تومان ظرف دو هفته تخصیص دهد تا این اعتبار برای تامین قیر پروژه‌های عمرانی هزینه شود.

در صورت تخصیص اعتبار موردنیاز برای تامین قیر می‌توان تا انتهای مهر و اوایل آبان اقدامات لازم برای تعمیر راه‌های روستایی را انجام داد در غیر اینصورت تجربه سال گذشته تکرار می‌شود

علیرغم گذشت ۵ ماه از سال جاری تاکنون اعتباری برای تامین قیر رایگان تخصیص داده نشده است

وی اظهار کرد: علیرغم گذشت ۵ ماه از سال جاری و به اتمام رسیدن فصل کاری در استان‌های سردسیر سازمان برنامه و بودجه تاکنون اعتباری برای تامین قیر رایگان تخصیص داده نشده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: در صورت تخصیص اعتبار موردنیاز برای تامین قیر می‌توان تا انتهای مهر و اوایل آبان اقدامات لازم برای تعمیر راه‌های روستایی را انجام داد در غیر اینصورت تجربه سال گذشته تکرار می‌شود.

وی با بیان اینکه باید برای تامین قیر موردنیاز دستگاه‌های اجرایی اقدامات موردنیاز انجام شود، ادامه داد: اگرچه سازمان برنامه و بودجه کمبود منابع مالی را دلیل اصلی تخصیص ندادن اعتبارات لازم برای تامین قیر رایگان مطرح می‌کند اما این سازمان باید برای پرداخت اعتبارات اولویت‌بندی کند تا وضعیت مدیریت شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بیان کرد: پروژه‌های عمرانی شهرستان‌ها به دلیل تامین نشدن قیر رایگان معطل مانده و پیش نمی‌رود اعتبارات مربوط به قیر باید پیش از آغاز سرما تامین شود در غیر این صورت پروژه‌های عمرانی قابلیت اجرا ندارد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:427186!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون