صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان

359784 1397/08/19 19:25:20
0.0 (0)

علیرضا بیگی :

پرونده سانحه قطار تبریز مشهد همچنان بلاتکلیف است

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: قوه قضائیه پس از گذشت ۲ سال هنوز حکمی برای پرونده سانحه قطار تبریز- مشهد صادر نکرده است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت احمد علیرضا بیگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به سالروز سانحه قطار تبریز مشهد گفت: قوه قضائیه ما در رابطه با رسیدگی پرونده این سانحه چه حرفی برای گفتن دارد و موضوع سانحه قطار تبریز- مشهد بهترین نشانه برای ناتوانی قوه قضائیه است که ملاحظات بیچاره‌اش کرده و اسباب ناامیدی مردم شده است.

بیشتر بخوانید:

تعیین شرط برای پرداخت دیه سانحه قطار تبریز ـ مشهد/ الزام به اعلام رضایت خانواده‌های قربانیان غیرقانونی است

وی افزود: ما چه ملاحظه‌ای از اعمال عدالت داریم و وقتی این ملاحظات انجام می‌شود افرادی همانند عباس آخوندی شجاعت پیدا می‌کنند و خود را در معرض کارهای خطیر انجام می‌دهد به اندازه‌ای که سرنوشت مردم مورد تهدید قرار می‌گیرد و مسئولیت همه اینها به عهده قوه قضائیه است.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مجلس هیچ رسیدگی به موضوع سانحه قطار تبریز- مشهد نداشت و گزارش کمیسیون عمران هم در صحن قرائت نشد و قوه قضائیه هم پس از گذشت 3 سال حکم پرونده این سانحه را صادر نکرده است و هنوز معلوم نیست چه کسانی در این سانحه مقصر بودند.در کشور ما یک راننده اسنپ می‌تواند به راحتی مطلع شود تا 10 کیلومترش چه خبر است اما قطار تبریز- مشهد در سانحه ۲ سال قبل به قطاری برخورد می‌کند که از شب گذشته در آنجا متوقف بوده است.

وی افزود: که مجلس ما بی‌مسئولیتی را به اوج خود رسانده و این بی‌مسئولیتی در رای به وزارت محمد شریعتمداری هویداست که با وجود اینکه گزارش تخلف این فرد در وزارت صنعت در رابطه با ثبت سفارش‌ خودرو در صحن مجلس قرائت شد و این گزارش به قوه قضائیه ارجاع شد اما باز نمایندگان به این فرد برای وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی رای دادند.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در حالی که شریعتمداری عنوان می‌کرد موضوع ثبت سفارش‌ها مربوط به دوران قبل از وزارت وی است اما گزارش کمیسیون صنایع مجلس در این خصوص نشان می‌دهد که بحث ثبت سفارش‌ها در دوران وزارت وی  در سال 96 اتفاق افتاده است.

وی افزود: آن زمانی که به هنگام قرائت نام شریعتمداری در صحن به عنوان وزیر پیشنهادی کار دو دو می‌کردند یکی از نمایندگان به من گفت از این دو دوها زیاد می‌شود شما رأی را ببین.


نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: پیامی که سید محمد خاتمی برای رأی به محمد شریعتمداری به لیست امید داد باعث شد که آنها با سر و کله بروند و به وزارت شریعتمداری  رأی بدهند.


علی‌رضا بیگی در پایان خاطرنشان کرد: هرچند شریعتمداری دیدارش با خاتمی را انکار کرد اما با گزارشاتی را داریم که دیدار وی با خاتمی را تأیید می‌کند و خاتمی هم در پیامش به اعضای لیست امید عنوان کرده که به شریعتمداری رأی بدهید چرا که ما به وی احتیاج داریم.

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:359784!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون