صفحه اصلی » قانون گذاری » دستور جلسات کمیسیون ها
428396 1398/06/10
0.0 (0)

پرونده زمین خواران زیر ذره‌بین کمیسیون کشاورزی

کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس عملکرد دستگاه‌های اجرایی در زمینه حفاظت از اراضی و مبارزه با زمین خواری را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، نشست روز یکشنبه (10 شهریورماه) کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با دستور کار جلسه بررسی عملکرد دستگاه‌های اجرایی در زمینه حفاظت از اراضی و مبارزه با زمین خواری برگزار شد که نمایندگان وزارت جهاد کشاورزی، سازمان جنگل‌ها، قوه قضائیه و نیروی انتظامی در این نشست حضور داشتند.

همچنین در این نشست گزارش‌های دستگاه‌های اجرایی حوزه حفاظت از اراضی توسط نمایندگان مورد نقد و بررسی قرار گرفت، چراکه نمایندگان معتقدند که در حوزه نظارت بر اراضی کشاورزی، جنگل‌ها و مراتع عملکرد قابل قبولی وجود ندارد و دست اندازی و تجاوز به عرصه‌های منابع طبیعی و زمین‌های زراعی سرعت پیدا کرده است.

براساس این گزارش در محل‌هایی مانند اطراف تهران و کلان شهرها که زمین ارزش افزوده بالایی دارد نظارت و برخوردها با متخلفان جدی نیست،  و مقررات و ضوابط تعریف شده برای حفاظت از زمین‌های با ارزش، حساس وغیر قابل کشت یکسان است که باید در مقررات و آئین‌نامه‌ها بازنگری شود.

به گزارش پارلیرامن نمایندگان کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست معتقدند دستگاه‌های متولی حفاظت از اراضی و جنگل‌های تا کنون به صورت جدی زیر سوال نرفته‌اند و اگر برای زمین‌ها و منابع ملی و جنگل‌ها ارزش قائل هستیم باید راه‌کار جدی در این زمینه داشته باشیم.

گفتنی است؛ در پایان نشست امروز کمیسیون نیز آقای مونسان وزیر پیشنهادی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برنامه‌های خود را برای تصدی در این پست ارائه کرد.

نظرات کاربران

Parameter:428396!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین