صفحه اصلی » اخبار مجلس » اطلاع رسانی(مجلس)
1397/12/14
0.0 (0)

کواکبیان:

پرتغال جدای از اتحادیه اروپا و بدون فشارهای آمریکا همکاری گسترده تری با ایران داشته باشد

مصطفی کواکبیان رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و پرتغال با جولیو ویله، مدیرکل کنسولی وزارت امور خارجه پرتغال دیدار و گفتگو کرد.

مصطفی کواکبیان، رئیس گروه دوستی ایران و پرتغال در ابتدای این دیدار، با اشاره به ارتباطات دیرینه میان دو کشور گفت : «پیشینه مراودات اقتصادی و بازرگانی میان ایران و پرتغال بستر مناسبی جهت مراودات بیش از پیش فراهم کرده است. وی افزود:  مجلس شورای اسلامی از هرگونه اقدامی در راستای ارتقاء سطح مبادلات فیمابین حمایت می­کند».

کواکبیان با مثبت ارزیابی کردن روند تعاملات اقتصادی و فرهنگی بین ایران و پرتغال افزود: «بسترهای فراوانی در بخش های مختلف اقتصادی و تجاری میان دو کشور وجود دارد که باید از آن در راستای افزایش تعاملات همکاری­ها و منافع دو ملت بهره برد». وی در ادامه بر  توسعه و گسترش مناسبات سیاسی و فرهنگی بویژه ارتباطات پارلمانی فیمابین تأکید کرد.

کواکبیان به موضوع توافق برجام و نقض معاهدات بین المللی از سوی آمریکا اشاره و اظهار داشت: «تحریم و فشارهای آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران مانعی برای تعامل جمهوری اسلامی ایران با دیگر کشورها نیست و امید است که پرتغال بدون در نظر گرفتن فشارهای آمریکا، همکاری گسترده تری با جمهوری اسلامی ایران داشته باشد».

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و پرتغال نسبت به لغو روادید برای دارندگان گذرنامه سیاسی و خدمت میان دو کشور اشاره داشت و خواستار تسهیل روند دریافت روادید عادی میان شهروندان دو کشور شد.

جولیو ویله، مدیر کل کنسولی وزارت امور خارجه پرتغال، در ادامه نیز ضمن بر شمردن زمینه های مثبت توسعه روابط اقتصادی، تجاری و فرهنگی بین دو کشور گفت: «لیسیون با تأکید بر همکاری های مستمر پارلمانی فیمابین، نسبت به گسترش مناسبات دوجانبه میان دو کشور در همه زمینه ها تلاش می کند و آمادگی لازم برای همکاری در بخشهای مختلف به ویژه تجاری، گردشگری و دانشگاهی را دارد». وی همچنین اظهار داشت: «همکاری در بخش لغو روادید سیاسی و خدمت، گامی بسیار موثر برای تقویت روابط دو کشور  و افزایش مناسبات فیمابین است».

در این دیدار ژائو ژوزه کورته رئال، سفیر پرتغال در تهران نیز حضور داشت و نکته نظرات خود را بیان کرد./

نظرات کاربران

Parameter:393383!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین