صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
یوناتن بت‌کلیا در بیانیه‌ای مطرح کرد:

پاسخ به شایعات پیرامون عدم توجه به کلیساها در ایران + تصاویر کلیساهای مرمت شده

نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه‌ای به شایعه پراکنی‌های اخیر در حوزه عدم توجه به کلیساها در ایران، واکنش نشان داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ یوناتن بت کلیا نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه‌ای تحت عنوان "پاسخ به شایعه پراکن‌های خودفروخته على الخصوص محبت نیوز جیره خوار صهیونیسم" به شایعه سازی‌های اخیر نسبت به صلیب کلیسای انجیلی تبریز واکنش نشان داد. متن بیانیه وی به شرح زیر می‌باشد:

پاسخ به شایعه پراکن‌های خودفروخته على الخصوص محبت‌نیوز جیره خوار صهیونیسم

ایران عزیز ما در جهان پرآشوب امروزی یکی از چهره های درخشان صلح و امنیت جهانی و یکی از حامیان حقوق بشر به شمار می آید. آشوریان که با قدمتی بیش از ۳۰۰۰ سال در ایران زندگی می کنند بنا به اعتقاد ما آشوریان در مدت کمی اجدادمان جهت ترویج مسیحیت به مغولستان، ترکمنستان، چین و جزایر اقیانوس کبیر نفوذ کرده و در قلب آسیای صغیر کلیسای شرق آشوری را تاسیس کردند که کوشش آنان امروز مورد تعجب تاریخ دانان مذهبی است. کشور ایران همواره گهواره زبان و مذهب و کلیسای ما بوده است. کلیسای ما در ایران رشد و عظمت پیدا کرده و به نام کلیسای پارسی خوانده شد. و به اعلاترین درجات ارتقاء پیدا کرد، با جرات می توانم بگویم باز هم توسعه و ازدیاد و عظمت خواهیم یافت مدل زندگی ما مسیحیان در کشور باستانی ایران در هیچ یک از کشورهای جهان دیده نشده است. این امر پیرو عهدنامه های حضرت محمد(ص) و حضرت علی (ع) در ۱۴۰۰ سال پیش که با نصرانیان (آشوریان) منعقد شده و در آن عهدنامه بر مسلمانان تکلیف شده که مسیحیان را از هر گزندی مصون بدارند. در این حال گروه های سیاسی مخالف دولت ایران اقداماتی انجام داده اند که اصول همزیستی تاریخی ما را دچار اشکال کرده است. برخی نظرات حکایت از این دارد که این گروه ها به دنبال بحران اقلیت ها در ایران هستند.

گروه هایی که مسیحیت صهیونیسم را تبلیغ می کنند همواره در تلاش و کوشش هستند تا چهره ای غیر واقعی از ایران عزیز ارائه کنند و علیرغم اینکه آموزه مسیحیت استوار بر راستگویی است اینان جز دروغ چیزی برای انتشار ندارند. همانطور که همه واقفیم این مبشرین مسیحی‌نمای صهیونیستی هجمه ای علیه نظام را در دستور کار دارند و تلاش می کنند حملات انتقادی علیه نخبگان و روحانیون مسیحی ساکن کشور ایران داشته باشند و به هر نحو ممکن تصویری نادرست را بزرگ نمایی کرده و منتشر کنند.

گروه های تبشیری ای که با تفکری خاص در حال رشد و فعالیت هستند مورد قبول هیچ یک از مسیحیان راستین نیست، چرا که مسیحیت در پی نفاق و تفرقه افکنی نمی باشد بلکه آموزه های عیسی مسیح بر پایه عشق و محبت بوده و در هیچ جای کتاب مقدس دورویی و نفاق جای ندارد. این مسیحی نماها جایی در مسیحیت ندارند و فقط خواستار خودنمایی هستند که صد البته کار به جایی نخواهند برد.

ما مسیحیان ایرانی با افتخار به ایرانی بودن با یک اتحاد و همبستگی، اعتماد و آرامش مثال زدنی در کنار سایر هموطنان خود زندگی می کنیم. جامعه آشوری ایران اعلام می دارد که آشوری ها در غم ها، شادی ها و در ترقی و پیشرفت ایران همیشه سهیم و شریک بوده و سازمان های مختلف آشوری با وجود کمی جمعیت از یک قدرت قابل توجه ملی و بین المللی برخوردار است و منافع خود را در ایران به صورت جدی دنبال می کند.

در ایران به غیر از مسلمانان سه اقلیت مذهبی یعنی مسیحی، کلیمی و زرتشتی زندگی می کنند. این سه اقلیت مذهبی با هم در زمین های فرهنگی و ورزشی همکاری نزدیک دارند. برگزاری جشنواره های ورزشی جام اتحاد و جام دوستی که از استقبال بی نظیر زن و مرد، پیر و جوان و کودک این اقلیت ها روبه رو است و سالی دو بار این جشنواره ها برگزار می شود.  آشوریان قرن های متمادی در ارومیه زندگی کرده و در حال حاضر بیش از ۹۰ کلیسا در روستاهای این شهر داشته که به انجام فرائض مذهبی خود می پردازند. قدیمی ترین کلیسای جهان به نام کلیسای ننه مریم نیز در این شهر است کلیسایی که در قرن اول مسیحیت بنا نهاده شده است. جدای از این ۹۰ کلیسا ۶ کلیسا در تهران به برپایی آیین ها واعیاد مذهبی همت کرده و انجمن های این کلیساها با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و مذهبی باعث جلب رضایت مردم خود شده اند. علاوه بر کلیساهای مختلف آشوریان، کلیساهای دیگری نیز در تهران فعال هستند که دو کلیسا متعلق به ارتدکس های یونانی و روس، چندین کلیسا متعلق به کاتولیک های واتیکان و چند کلیسا به پروتستان ها، علاوه بر این کلیساهایی در همدان، کرمانشاه، قزوین، سلماس، شاهین شهر، کرج و اهواز فعال هستند.

موضوعی که متاسفانه اخیرا مستمسک قرار گرفت، صلیب کلیسای انجیلی تبریز بود. کلیسایی که متعلق به پروتستان ها بوده ولی اینک به سبب کم شدن جمعیت مسیحی در آن منطقه، گهگاهی برای مراسم عشاء ربانی توسط کلیسای کاتولیک مورد استفاده قرار می گیرد. بنا بر گزارش خلیفه گری ارامنه تبریز که در همان محل مستقر است به دلیل پوسیدگی دچار مشکل شده بود و پس از تعمیر بر سرجایگاه خود قرار داده شده است. متاسفانه در این خصوص فرافکنی های ناشایستی از سوی مدعیان دروغین حقوق بشر و خودفروختگان مسیحی نما، که فقط به فکر منافع شخصی خود هستند مشاهده شد و با کوبیدن بر طبل های توخالی و تشکیل کمپین هایی در فضای مجازی باعث ایجاد شبهاتی شدند که صد البته همگان به توخالی بودن اخبارشان و کذب بودن آن پی بردند. چرا که کشور ایران همواره در تلاش بوده که کلیساهای مسیحیان ایران را حفظ و حراست کند و چندین کلیسا را نیز ثبت میراث فرهنگی کرده و تعداد زیادی مرمت و بازسازی شده اند و برخی نیز در حال اجرای پروژه مرمت هستند. چگونه ممکن است کشوری که با اهتمام و کوشش سعی در حفظ و نگاهداری بناهای تاریخی دارد چنین حرکتی را داشته باشد؟

به پیوست نمونه تصاویری از کلیساهایی که در میراث فرهنگی ثبت شده و مرمت و بازسازی شده اند جهت استحضار ارائه می شود.

 

یوناتن بت کلیا

نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی

 
کلیساهای مرمت شده
کلیساهای مرمت شده
کلیساهای مرمت شده
کلیساهای مرمت شده
کلیساهای مرمت شده
کلیساهای مرمت شده
کلیساهای مرمت شده
کلیساهای مرمت شده
کلیساهای مرمت شده
کلیساهای مرمت شده
کلیساهای مرمت شده
کلیساهای مرمت شده
کلیساهای مرمت شده
کلیساهای مرمت شده
کلیساهای مرمت شده
کلیساهای مرمت شده
کلیساهای مرمت شده
کلیساهای مرمت شده
کلیساهای مرمت شده

 

تصاویر فوق مربوط به کلیساهای مرمت شده در ایران است./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:421509!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون