صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
436637 1398/08/13
0.0 (0)

عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس:

وقت آن رسیده که طرف‌های برجامی دست از وابستگی به واشنگتن بردارند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: وقت آن رسیده اروپایی ها که امروزه طرف های مقابل ایران در برنامه جامع اقدام مشترک هستند، دست از وابستگی به کاخ سفید بردارند و به سمت اجرای تعهدات برجامی خود گام بردارند.

ابوالفضل حسن بیکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به اینکه مردم در راهپیمایی روز مبارزه با استکبار جهانی سیزده آبان نشان دادند که تحریم ها نمی تواند بر عزمشان در مبارزه با ظلم تاثیر بگذارد، گفت: این مهم در حالیست که دشمنان همواره تلاش کردند به افکار عمومی دنیا القاء کنند نتیجه تحریم ها و فشارها سبب شد ایرانیان پای میز مذاکرات هسته ای حضور یابند.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی در این راستا اظهار کرد: غربی ها باید بدانند که شدیدترین تحریم ها که به قول خودشان اکنون در حال اجرایی شدن است نه تنها مردم ایران را از پای در نمی آورد، بلکه آنها را مقاوم تر، استوار تر و حتی قدرتمندتر می کند.

وی با اشاره به اینکه دستیابی به قدرت نظامی، سیاسی و اقتصادی برتر در منطقه نتیجه مقاومت و تکیه بر توان داخلی و همچنین دوری از وابستگی به کشورهایی همچون ایالات متحده است، ادامه داد: بر این اساس مشاهده می شود ایران امن ترین کشور در منطقه غرب آسیا محسوب می شود اما همپیمانان واشنگتن که به انبار تسلیحات پیشرفته آمریکا تبدیل شده اند نمی توانند یک پهپاد را شناسایی کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: به نظر می رسد دیگر وقت آن رسیده اروپایی ها که امروزه طرف های مقابل ایران در برنامه جامع اقدام مشترک هستند، دست از وابستگی به کاخ سفید بردارند و به سمت اجرای تعهدات برجامی خود گام بردارند زیرا فرصت سوزی آنها موجب کوتاه آمدن مردم از حقوق خودشان نمی شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین مذاکره کنندگان ایرانی نیز باید بدانند پشتوانه آنان بر سر میز مذاکره با غربی ها، حضور قدرتمند مردم آگاه و با بصیرت است از این رو همانند همیشه فقط تامین منافع ملی باید در اولویتشان باشد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:436637!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون