صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
433408 1398/07/16
0.0 (0)

عضو فراکسیون امید مجلس:

وجود "احزاب شناسنامه‌دار " باعث شایسته‌سالاری در کشور می‌شود

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات گفت: احزاب در حوزه شایسته سالاری می‌توانند کمک بسیاری انجام دهند؛ چرا که برای انجام فعالیت‌ها گزینش می‌شوند و این کار ما را به شایسته سالاری نزدیک می‌کنند.

پروانه مافی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، به شایسته سالاری و عدم اجرای آن در کشور اشاره کرد و گفت: شایسته سالاری یک بحث عمیق و دیرینه‌ای است، که هیچ‌گونه ارتباطی به حال حاضر هم ندارد، اما متاسفانه آنگونه که بایستی در کشور اجرا می‌شد، در واقع آن محقق نشده است؛ البته در کل دنیا هم به همین شکل است.

تلاش خود را برای بکارگیری شایسته‌ها انجام می‌دهیم

وی در ادامه افزود: تلاش خود را برای بکارگیری شایسته‌ها انجام می‌دهیم، که در واقع این کار صورت بپذیرد، اما هنوز توفیق کامل برای بکارگیری شایسته‌ها حاصل نشده است.

راه حل مشکلات کشور حرکت به سوی شایسته سالاری است

عضو فراکسیون امید مجلس به لزوم شایسته گزینی برای حل مشکلات کشور اشاره و تاکید کرد: راه حل مشکلات کشور هم همین است، که کشور به سمت و سویی برود، که شایستگان را در هر حوزه‌ای چه در بعد اقتصادی و چه فرهنگی و سیاسی منصوب شوند ودر واقع در این حوزه‌ها افرادی که هم علاقمند و شایسته هستند، انتخاب و گماشته می‌شوند، تا اینکه مردم بتوانند از آنها استفاده کنند؛ بنابراین باید به این سمت حرکت کنیم و به غیر از این هم راه دیگری را نداریم؛ یعنی راه سومی برای حل مشکلات وجود ندارد.

احزاب، انگیزه افراد را برای فعالیت‌های سیاسی بیشتر می‌کند

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در پاسخ به این سوال که وجود احزاب و الزاما احراب شناسنامه دار چه مقدار می تواند به شایسته سالاری کمک کند، گفت: احزاب افرادی که علاقمند به حوزه سیاست هستند، را چارچوب دار می‌کند؛ چرا که حمایت را از دولت‌ها و حکومت احساس می‌کنند و برای فعالیت‌های سیاسی انگیزه دار می‌شوند.

 احزاب اعضای خود را برای گماردن در مناصب پالایش می‌کند

وی در ادامه افزود: در واقع احزاب کارکنان خود را برای گماردن در منصبی پالایش می‌کند و آنها را از یک فیلتری رد می‌کنند، که این کار در واقع باعث می‌شود، احزاب در هر صورت پاسخگو باشند؛ بنابراین احزاب در حوزه شایسته سالاری می‌توانند کمک بسیاری انجام دهند؛ چرا که برای انجام فعالیت‌ها گزینش می‌شوند و این کار ما را به شایسته سالاری نزدیک می‌کنند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:433408!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون