صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
اینستاملت گزارش می دهد

واکنش ها به عکس روحانی و بوریس جانسون | نظر رییس فراکسیون نمایندگان ولایی درباره مخالفان شفافیت مالی

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه اجتماعی اینستاگرام است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

صفحه اینستاگرام دکتر علی لاریجانی متن پیام تسلیت رییس مجلس در پی درگذشت همشیره آیت الله مکارم شیرازی را منتشر کرده است.

علاالدین بروجردی مطلب زیر را منتشر کرده است.

بروجردی: طرح امنیت هرمز می‌تواند توطئه‌های آمریکا علیه ایران را خنثی کند
 عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که طرح رئیس‌جمهور برای تامین امنیت در #هرمز می‌تواند بخشی از توطئه‌های طراحی شده توسط #آمریکا برای ترساندن دیگر کشورها و مشخصا #ایران_هراسی را خنثی کند.
علاءالدین #بروجردی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به طرح رئیس جمهور برای تامین امنیت هرمز گفت: این سیاست همیشگی جمهوری اسلامی در کلیه سالهای بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بوده که #امنیت #منطقه باید توسط کشورهای منطقه حفظ شود. مهمان‌های ناخوانده‌ای که از دور دست‌ها به منطقه می‌آیند به خصوص کشورهای مزاحمی مانند آمریکا ، #انگلیس و #فرانسه نه تنها تامین کننده امنیت منطقه نیستند که مخل امنیت هم می‌باشند.
وی ادامه داد: آمریکا و انگلیس و فرانسه به یمن تسلیحات مدرن می‌فرستند تا امنیت کشور اسلامی را بر هم زنند. خروجی آن هم شهادت هزاران انسان بی‌گناه می‌شود که نمونه آن را در سوریه و فلسطین هم دیدیم.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که برخی از کشورهای منطقه استقلال سیاسی ندارند گفت: کشورهایی همچون #عربستان عملا دنباله رو آمریکا هستند که با این شرایط به نظر نمی‌رسد آنها حاضر به توافق درباره‌ طرح ایران باشند ولی با این وجود لازم است که ما حرف خود را بزنیم.
بروجردی گفت که ارائه این طرح در مجمع عمومی سازمان ملل نشان دهنده‌ی این واقعیت است که ایران شرایط منطقه را درک کرده و دست دوستی به سمت کشورهای همسایه دراز می‌کند و افزود: ما علاوه بر همکاری‌های معمولی تجاری، فرهنگی و اقتصادی حاضریم به یک توافق امنیتی برسیم که این یعنی حاشیه امن برای کشورهای منطقه. قطعا این طرح می‌تواند بخشی ازتوطئه‌های طراحی شده توسط آمریکا برای ترساندن دیگر کشورها از ایران اسلامی را خنثی کند.

بروجردی در گفت‌و‌گو با ایلنا:
سیاست ما دور کردن اروپا از ایران نیست/ امیدوارم روحانی با قاطعیت جواب بوریس جانسون را داده باشد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به حضور رئیس‌جمهور در نیویورک گفت: حرف بی ربطی بوریس جانسون زد و جمهوری اسلامی ایران را در ارتباط با حمله آرامکو متهم کرد در این رابطه رئیس‌جمهور باید با قاطعیت جواب داده باشد.
علاءالدین بروجردی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی ایلنا، در پاسخ به این سوال که چرا برخی در کشور نسبت به دیدار حسن روحانی با سران فرانسه و انگلیس اعتراض کردند؟، گفت: خط قرمز ما در مذاکره فقط آمریکا است. رژیم صهیونیستی هم اصلا نه کشور است نه مشروعیتی برایشان قائل هستیم و اصلا در جرگه کشورها نیست.
 عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی کشور تاکید کرد: بنابراین خط قرمز مذاکره، با آمریکا است و مذاکره با کشورهایی مانند انگلیس و فرانسه جزو خطوط قرمز نیست منتها آقای روحانی باید بتواند از منافع ملی ما در این مذاکرات استفاده کند.
نماینده مردم بروجرد با بیان اینکه من نمی‌دانم در مذاکرات روحانی با بوریس جانسون چه گذشته است، گفت: ولی حرف بی ربطی بوریس جانسون زد و جمهوری اسلامی ایران را در ارتباط با حمله آرامکو متهم کرد در این رابطه رئیس‌جمهور باید با قاطعیت جواب داده باشد.
وی در پاسخ به این سوال که آیا وقتی رئیس‌جمهور در نیویورک بود همه جریانات و شخصیت‌های کشور حمایت لازم را از تیم ایرانی داشتند؟، گفت: کشور ما آزاد است همه که نباید حمایت داشته باشند، یکی موافق و دیگری مخالف است. ما که کره شمالی نیستیم که همه یک حرف بزنند.
بروجردی در پاسخ به این سوال که آیا نباید اتحاد و منافع ملی حفظ شود؟، گفت:‌ بله ولی انتقاد حق همه ملت است.
نماینده مردم بروجرد تصریح کرد: ما باید با همان شفافیت و صراحتی که مقام معظم رهبری مسائل را مطرح می‌کنند، اعلام موضع کنیم. ما با آمریکایی‌ها هیچگونه مذاکره‌ای نخواهیم داشت چراکه آزموده را آزمودن خطاست. ما با آمریکا به عنوان یکی از کشورهای عضو 1+5 سال‌ها مذاکره کرده‌ایم و خروجی آن یک توافق مهم بین‌المللی بوده که شورای امنیت سازمان ملل هم مهر تایید زده و قطع‌نامه صادر کرده و آن‌ها نقض کردند. وقتی یک کشور پیمان شکن است تکرار مذاکره با او خطاست و ما به هیچ وجه نباید با چنین آمریکایی مذاکره کنیم. آمریکا باید به سر خط برگردد و به تعهدات خود عمل کند. آن‌موقع زمانی است که باید تصمیم‌گیری کنیم که با آمریکا مذاکره کنیم یا نکنیم.

محمود صادقی  نامه به وزیر اطلاعات درباره پرونده متهمان ترور دانشمندان هسته ای را منتشر کرده است.

اسدالله عباسی  نامه زیر را درباره احداث سایت جدید یا ارتقاء سیستم ارتباطی و مخابراتی روستاهای حوزه انتخابیه به اشتراک گذاشته است

مصطفی کواکبیان  بخشی از اظهارات خود در صحن علنی را منتشر کرده است

 

حمیدرضا حاجی بابایی  مطلب زیر را منتشر کرده است

محمدرضا رضایی کوچی  مطلب زیر را منتشر کرده است.

احمد امیرآبادی فراهانی  مطلب زیر را از دیدارهای مردمی در حوزه انتخابیه منتشر کرده است

 

زهرا ساعی   مطلب زیر را منتشر کرده است

 

 

 

 

 

 

 

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:431660!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون