صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
427403 1398/06/05
0.0 (0)

شریعت نژاد:

واکنش شریعت نژاد به اتهام‌زنی برخی گروه‌ها در شبکه‌های مجازی

نماینده مردم تنکابن در مجلس شورای اسلامی در خصوص اتهام‌زنی‌های بدون سند و مدرک برخی از گروه‌ها در شبکه‌های مجازی علیه مسئولان و نمایندگان، توضیحاتی اراده کرده و خواستار برخورد قاطع با آنها شد.

شمس الله شریعت نژاد  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به افزایش پدیده زمین‌خواری در شمال کشور به ویژه استان مازندران، گفت: با افزایش ارزش زمین‌ها، پدیده زمین خواری، کوه خواری و تجاوز به اراضی بیشتر شده و از طرفی ساز و کار مناسبی برای مبارزه با آنها وجود ندارد چرا که باید سخت‌گیری‌های قضایی، امکانات نیروهای حفاظتی و انتظامی به همان نسبت افزایش پیدا کند.

نماینده مردم تنکابن در مجلس شورای اسلامی، فرهنگ مصرف‌گرایی و زیادی‌خواهی را یکی از عوامل موثر در افزایش زمین‌خواری دانست و افزود: متاسفانه برخی از افراد طوری تربیت نشده‌اند که بتوانند متناسب با بضاعتشان خرج کنند، از طرفی چشم و هم چشمی نیز محرکی است برای افزایش تجاوز به عرصه‌ها طبیعی کشور و کسی نگران این نباشند که زمین‌های تصرف شده انفال بوده و متعلق به همه مردم ایران است.

این نماینده در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر مبارزه با فساد و زمین خواری، تصریح کرد: باید به نحوی با مفاسد اقتصادی و مسئولان خطاکار برخورد کنیم که برای دیگران درس‌آموز باشد. هر چند که بسیاری از فساد‌ها به صورت کامل کشف نمی‌شوند، اما اگر از فردی مقدار کوچکی هم فساد دیده شد باید به شدت برخورد شود تا برای دیگران درس عبرتی باشد و این مهم همت و اراده هر سه قوه را طلب می‌کند.

شریعت‌نژاد با بیان اینکه اگر کسی امروز در مقابل فساد و رانت‌خواری و قانون‌گریزی بایستد و مدافع حقوق مردم، مستضعفین و مظلومین باشید، کاری می‌کنند که مجبور به ترک صحنه و سکوت شوید، اظهار کرد: متاسفانه اخیراً علی‌رغم همه تلاش‌هایم برای برقراری عدالت میان مردم و حمایت از آنها عده‌ای علیه بنده اتهاماتی را بدون مدرک و سند منتشر کرده‌اند تا برای حفظ آبرو و حیثیتم کنار بکشم، در حالی که بنده همواره اعلام کرده‌ام جز حقوقم هیچ دریافتی دیگری ندارم و همواره به توسعه منطقه و کشورم علاقمه‌مند بوده‌ام، همچنین سعی کردم در خدمت تولید کنندگان و کارآفرینان و خدمتگزاران صدیق ملتم باشم تا علاوه بر جذب سرمایه برای توسعه کشور به اشتغال‌زایی نیز کمک کرده باشم، از این رو اتهامات بی پایه و اساسی به بنده زدند که هیچ یک از آنها صحیح نیست.   

حتی ذره‌ای فکر کسب منفعت برای خود و خانواده ام نبوده‌ام حتی در موارد متعدد از منافع و حقوق حقه خود و خانواده ام گذشتم تا موجبات بد گمانی مردم را فراهم نکنم

نماینده مردم تنکابن در مجلس شورای اسلامی، افزود: بنده حدود 18 سال معاون وقائم مقام سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور بودم که 83 درصد از خاک کشور را در اختیار دارد، اما حتی یک سانتی‌متر برای خودم و خانواده‌ام نگرفته‌ام، در حالی که امروز نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی هستم و قسم خورده‌ام که در جهت منافع مردم و کشورم تلاش کنم و حتی ذره‌ای فکر کسب منفعت برای خود و خانواده ام نبوده‌ام حتی در موارد متعدد از منافع و حقوق حقه خود و خانواده ام گذشتم تا موجبات بد گمانی مردم را فراهم نکنم، اما متاسفانه افرادی با هدف تخریب ، شایعه پراکنی کرده و برخی از مردم هم که نمی‌توانند تحلیل و بررسی کنند باور می‌‍‌‌کنند.

وی ادامه داد: شاید اگر اتهاماتی را به یک چهره ملی منتشر کنند، امکان دفاع از خودش را نداشته باشد اما خوشبختانه در مناطق کوچک و شهرستان‌ها همه مردم یکدیگر را می‌شناسند و دارایی افراد نیز کاملا مشخص است، اما عده‌ای با تلاش مذبوحانه در شبکه‌های مجازی می‌خواهند میان مردم و مسئولان فاصله بیاندازند و همه مسئولان خصوصاً نمایندگان را با توجه به نزدیک شدن انتخابات ناپاک جلوه دهند، بنابراین لازم است دستگاه قضا با افرادی که بدون سند و مدرک و با هدف تخریب، آبروی افراد را نشانه می‌گیرند، برخورد قاطع داشته باشد.

عده‌ای با تلاش مذبوحانه در شبکه‌های مجازی می‌خواهند میان مردم و مسئولان فاصله بیاندازند و همه مسولان خصوصاً نمایندگان را با توجه به نزدیک شدن انتخابات ناپاک جلوه دهند

دستگاه قضایی با متخلفان قاطعانه برخورد کند

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: تعجب می‌کنم علی‌رغم پیشرفت‌های چشمگیری که در حوزه فضای مجازی داشته‌‍ایم چگونه پلیس فتا نمی‌تواند با این افرادِ سازماندهی شده برخورد کند. بنده خدا را شاهد می‌گیرم که تمامی اتهاماتی که علیه بنده منتشر شده کذب بوده و به هیچ عنوان صحت ندارد و این شایعه‌ها با هدف تخریب افرادی است که مورد اعتماد مردم بوده و مقبولیت دارند. از طرفی ما همان‌طور که از منافع ملی دفاع می‌کنیم باید از افراد سالم و دست پاکی که برای منافع مردم تلاش می‌کنند هم دفاع کنیم و از طرفی با افرادی که آگاهانه خلاف منافع کشور حرکت می‌کنند قاطعانه و بدون تعارف برخورد کنیم که این توصیه و تکلیف دین ماست و بنده اطمینان قلبی دارم که مردم ما با کسانی که برای دستیابی به مقاصد خود آبروی دیگران را بدون کمترین مدرک و تنها با حرف هدف می‌گیرند، مخالف خود و مخالف منافع ملی می‌دانند و از آنها دوری می‌جویند. لیکن سیستم باید به مسولیت خود عمل کند تا قانون گریزها امنیت نداشته باشند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:427403!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین