صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
384470 1397/11/03
0.0 (0)

اسماعیلی در نطق میان دستور:

هیچ اقدام عملی و اجرایی برای حل بحران زیست محیطی انجام نشده است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه برای حل بحران های اقتصادی شورای عالی هماهنگی اقتصادی تشکیل و تا حدودی این بحران مهار شد، گفت: اما برای حل بحران زیست محیطی هیچ اقدام عملی و اجرایی انجام نشده است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ علی اسماعیلی در نشست علنی امروز ( سه شنبه، 2 دی ماه ) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور، با بیان اینکه بحران های بزرگ اقتصادی و زیست محیطی کشور را تهدید می کند، گفت: برای حل این بحران های بزرگ نیاز به عزم ملی و هماهنگی تمامی قوا داریم.

جهت حل بحران های اقتصادی شورای عالی هماهنگی اقتصادی تشکیل شده/ اما هیچ اقدامی برای حل بحران های زیست محیطی انجام نشده است

 نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی، افزود: جهت حل بحران های اقتصادی شورای عالی هماهنگی اقتصادی تشکیل  و تا حدودی این بحران مهار شد اما برای حل بحران زیست محیطی هیچ اقدام عملی و اجرایی انجام نشده است.

ایران از 8 سال پیش وارد دوره خشکسالی شده است

وی با بیان اینکه بحران آب جدی است و امنیت ملی کشور را تهدید می کند، ادامه داد: بر اساس گزارش ناسا ایران از 8 سال پیش وارد دوره خشکسالی شده و سطح آب در بسیاری از شهرها مانند جهرم 570 متر، رفنسجان 450 متر و شهریار 300 متر کاهش یافته و این خطر بسیار جدی بوده و تمام سرزمین ایران را تهدید می کند بنابراین باید تصمیمات کارشناسی اتخاذ کرد و از اظهارات و تصمیم های غیرکارشناسی پرهیز کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، سخنان اخیر رئیس جمهور در جمع مردم سمنان در مورد انتقال آب را غیرکارشناسی دانست و ادامه داد: این سخنان غیرکارشناسی مورد مخالفت مردم، کارشناسان محیط زیست و نمایندگان مردم در خانه ملت قرار گرفت.

اسماعیلی خطاب به رئیس جمهور با بیان اینکه آیا آثار زیان بار محیط زیستی این پروژه را پیش بینی کرده اید، تصریح کرد: آیا هزینه های اجتماعی این طرح بزرگ را در این شرایط حساس کشور در نظر گرفته اید؟ آیا بهتر نبود در مورد این پروژه بزرگ با مسئولان استان های شمالی کشور و نمایندگان آنها در خانه ملت مشورت می ش؛ آقای روحانی! چرا به افکار عمومی مردم و نظرات کارشناسان توجه نمی شود.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بر اساس بررسی ها 500 سال گذشته مساحت جنگل ها کشور 80 میلیون هکتار و 70 سال گذشته 17 میلیون هکتار بوده و در حال حاضر به 12 میلیون هکتار کاهش یافته است، گفت: اگر به همین منوال پیش برویم مساحت جنگل های کشور طی 80 سال آینده به صفر خواهد رسید و این به معنای انهدام پوشش گیاهی، نابودی خاک، ویرانی آب های سطحی و زیرزمینی، هجوم سیلاب های ویرانگر، قحطی، فقر و انهدام سرزمین است و در واقع منجر به نابودی سرزمین مان می شود.

بیش از این نباید نظاره گر نابودی حیات نسل حاضر و آیندگان باشیم

وی با بیان اینکه جنگل جنگل یک سرمایه ملی و متعلق به عموم مردم ایران است و بیش از این نباید نظاره گر نابودی حیات نسل حاضر و آیندگان باشیم، افزود: تمامی آحاد ملت در قبال حفاظت از این منابع مسئول هستند و دولت به تنهایی امکانات و ابزار لازم را برای حفاظت از جنگل ها در اختیار ندارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، پسماند را معضل دیگر استان های شمالی به ویژه مازندران دانست و گفت: بر همگان روشن است که مازندران با وجود شرایط اقلیمی و طبیعت سرسبز و زیبای آن نباید و نمی تواند هیچ مکانی از آن محل دفن و دپوی زباله ها در هم تنیده و خطرناک باشد.

اسماعیلی یادآور شد: اگر در گذشته تصمیم بر آن شد تا زباله های شهرها و روستاها را در جنگل های الیمالات شهرستان نور و سواحل دریای خزر مدفون کنند امروز شیرابه های سمی و عواقب وحشتناک حاصل از آن در برابر دیدگان تمامی مردم این سرزمین است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، افزود: اخیرا زمزمه هایی مبنی بر دفن زباله در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی شنیده می شود از محیط زیست تعجب می کنیم که برای فعالیت های اقتصادی صنایع تبدیلی در بلده مجوز صادر نمی کند اما برای دپوی زباله در بلده مجوز صادر می کند.

به عنوان وکیل مردم مخالفت خود را با دفن زباله در بلده و یا در هر جای دیگر استان مازندران اعلام می کنم

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: به عنوان وکیل مردم مخالفت خود را برای دفن زباله با چنین روشی در بلده و یا در هر جای دیگر استان مازندران اعلام می کنم و اجازه نخواهم داد آلودگی زیست محیطی به تمامی سرزمین برسد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:384470!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین