صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
426066 1398/05/27
0.0 (0)

قلی‌زاده مطرح کرد

هفته آینده؛ جلسه ویژه کمیسیون عمران مجلس برای بررسی افزایش قیمت بلیت هواپیما

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از جلسه ویژه این کمیسیون برای بررسی علل افزایش بی رویه قیمت بلیت هواپیما طی ماه‌های اخیر خبر داد.

قلی‌الله قلی‌زاده  عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از افزایش بی رویه قیمت بلیت هواپیما، گفت: قیمت بلیت هواپیما به شکل سرسام‌آوری گران شده که وزارت راه باید پاسخ‌گو باشد.

وی با ابراز تأسف از اینکه قیمت بلیت هواپیما در ایام پرترافیک مانند 28 صفر، اربعین، محرم و نیز ایام تابستان به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد، اظهار داشت: باید منشأ این نابه‌سامانی‌ها در قیمت‌گذاری بلیت هواپیما مشخص شود.

نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس تصریح کرد: نباید شرایط طوری باشد که هر شرکت هواپیمایی هر طوری که دلش می‌خواهد بر روی بلیت هواپیما قیمت‌گذاری کند؛ بالاخره باید به این آشفته‌بازار پایان داده شود.

قلی‌زاده در عین حال حال که نسبت به افزایش بی رویه قیمت بلیت هواپیما انتقاد دارد، اما معتقد است که برخی شرکت‌های هواپیمایی نیز به ناچار و برای جبران هزینه‌هایشان نیازمند افزایش قیمت‌ها هستند.

برخی شرکت‌های هواپیمایی به بهانه تحریم‌ها قیمت‌ها را افزایش می‌دهند

وی همچنین یکی از دلایل افزایش قیمت بلیت هواپیما طی ماه‌های اخیر را، بالا رفتن نرخ ارز و به تبع آن افزایش قابل توجه قیمت سوخت هواپیما نسبت به سال گذشته دانست و گفت: البته این مسائل توجیه قابل قبولی برای گران فروشی بلیت هواپیما نیست، زیرا شرکت‌های هواپیمایی بعضا  قیمت‌ها را دست‌کاری کرده و به بهانه تحریم‌ها، قیمت‌ها را افزایش می‌دهند که باید با آنها برخورد شود.

قلی‌زاده اضافه کرد: برنامه‌ریزی‌هایی در کمیسیون عمران انجام شده تا هفته آینده جلسه ویژه‌ای برای بررسی علل گرانی بلیت هواپیما با حضور تعدادی از معاونان وزارت  راه و شهرسازی داشته باشیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس در پایان خاطرنشان کرد: دولت باید نظارت بیشتری بر روند قیمت‌گذاری بلیت هوپیما داشته باشد تا واسطه‌ها فرصت جولان در این بازار را نداشته باشند، زیرا ضررهای ناشی از این افزایش قیمت‌های بی رویه متوجه مصرف‌کنندگان می‌شود./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:426066!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین