صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
406175 1398/02/11
0.0 (0)

لطفی:

هزینه کرد تامین اجتماعی درحوزه بهداشت ودرمان شفاف نیست

نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه هزینه کرد سازمان تامین اجتماعی در حوزه بهداشت ودرمان شفاف نیست و دارای ابهام است،گفت: مردم تنها حق عضویت پرداخت می‌کنند و از  تعهدات بیمه اطلاعی ندارند.

 حسن لطفی  در گفت‌و گو  با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت  هزینه کرد سازمان تامین اجتماعی در  حوزه بهداشت و درمان،گفت: بطور مثال براساس قانون تامین اجتماعی، اگر از افرادی که تحت عضویت سازمان تامین اجتماعی هستند، 27 هزار تومان دریافت شود، نه هزار تومان از این  مبلغ  در بخش بهداشت و درمان می بایست هزینه شود.

سازمان تامین  اجتماعی 27 درصد از بیمه گذار بهای  خدمات  دریافت می‌کند

 نماینده مردم رزن در  مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سازمان تامین  اجتماعی 27 درصد از بیمه گذار بهای  خدمات  دریافت می‌کند و 9 درصد  از  27 درصد به بخش  خدمات درمانی  و بهداشتی اختصاص می یابد و این در  حالی است که مشکل  عمده ما این است که مردم اطلاع ندارند که حق عضویتی که به سازمان تامین اجتماعی پرداخت می کنند در کدام محل  هزینه می‌شود.

هزینه کرد سازمان تامین اجتماعی در حوزه بهداشت ودرمان شفاف نیست

 وی ادامه داد: هزینه کرد سازمان تامین اجتماعی در حوزه بهداشت ودرمان شفاف نیست و دارای ابهام است بنابراین قانون گذار  نیز  نمی تواند به اهداف  از  پیش تعیین شده خود در زمینه بهداشت ودرمان برسد و این در  حالی است که مردم  از  تعهدات بیمه اطلاع  جامع و کافی ندارند و تنها  مردم مراقبت می‌کنند تا با پرداخت حق  عضویت بیمه شان قطع نشود.

 عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یادآورشد:هزینه درمان بیماران خاص و سرطانی بالا است  و از  همین رو  با توجه به شرایط تحریم های دارویی نمی توان انتظار داشت تمام باز هزینه‌ها را سازمان تامین اجتماعی به دوش بکشد بنابراین الزام آور است که  بیمه تکمیلی  سازمان تامین اجتماعی را در این  راستا یاری برساند.

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:406175!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون