صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
404887 1398/02/11
0.0 (0)

لطفی با یادآوری بی‌تاثیر بودن انتقال پایتخت در رفع مشکلات تهران:

هزینه انتقال پایتخت صرف تامین زیرساخت‌ها در مناطق محروم و اصلاح ساختار اداری شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه سطح رفاه کارتن خواب‌های تهران از کپرنشین‌های مناطق کشور بالاتر است، گفت: انتقال پایتخت راهکار رفع مشکلات تهران نیست و نیاز است هزینه انتقال صرف تامین زیرساخت ها در شهرهای محروم و اصلاح ساختار اداری شود.

حسن لطفی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نبود برنامه ریزی جامع در تمامی زمینه ها را یکی از مشکلات اساسی کشور دانست و از تمرکز امکانات در پایتخت انتقاد کرد و گفت: متاسفانه به دلیل نبود آمارهای واقعی در تمامی حوزه ها به ویژه آسیب های اجتماعی نمی توان برنامه ریزی درستی را برای مقابله داشته باشیم.

 

حسن لطفی

 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، افزود: به طور قطع اگر اطلاعات و داده های دقیق و برنامه ریزی منسجم و مناسبی داشته باشیم در تمامی زمینه ها می توان موفق بود؛ متاسفانه به دلیل نبود اطلاعات و داده های مناسب امکانات در پایتخت متمرکز شده است.

انتقال پایتخت راهکار رفع مشکلات بیشمار تهران نیست

وی با تاکید بر اینکه انتقال پایتخت راهکار رفع مشکلات بیشمار تهران نیست، تصریح کرد: باید از تمرکز بیش از حد امکانات و بودجه در پایتخت جلوگیری کنیم در این رابطه اگر به دنبال نحوه اداره درست کشور و تمرکززدایی هستیم باید اصلاح برنامه ریزی ها در سطح استانی در دستور کار قرار گیرد.

نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: اگر حقوق و مزایای افراد به درستی پرداخت شود هیچ گونه ضرورتی ندارد که برای پیگیری مطالبات و رفع مشکلات خود به پایتخت سفر کنند بنابراین برای رفع مشکلات این چنینی باید تامین زیرساخت ها در تمامی مناطق مورد توجه قرار گیرد.

لطفی در مخالفت با انتقال پایتخت، گفت: به طور قطع اگر زیرساخت های ارائه خدمت به مردم در تمامی شهرستان ها و استان ها فراهم شود هیچ گونه نیازی به انتقال پایتخت نخواهد بود و تحقق این اقدام هیچ گونه تاثیری در کاهش مهاجرت ها نیز نخواهد داشت.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: در حال حاضر که زیرساخت ها برای جلوگیری از مهاجرت به کلانشهرها به ویژه پایتخت فراهم نیست نیاز است مبلغ و بودجه ای که برای انتقال پایتخت باید پیش بینی شود را در مسیر تامین زیرساخت ها، ارائه خدمات بهتر به مردم و اصلاح ساختار اداری کشور هزینه کنیم و به توزیع عادلانه ثروت و امکانات نیز توجه جدی داشته باشیم.

وی ادامه داد: در صورتی که انتقال پایتخت تحقق یابد باز هم شاهد افزایش مهاجرت مردم به پایتخت جدید خواهیم بود و باید برای رفع تمرکز زدایی آن چاره اندیشی کنیم بنابراین به جای ورود به چنین راهکارهای موقت باید به دنبال تامین زیرساخت های اقتصادی، تفریحی و آموزشی در مناطق محروم کشور باشیم.

منشا 80  درصد مشکلات کشور داخلی است

نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه منشا 80  درصد مشکلات کشور داخلی است، تصریح کرد: تنها 20 درصد مشکلات ناشی از تحریم ها است؛ به طور قطع تا زمانی که برنامه ریزی و آمار دقیقی نداشته باشیم ساختار مدیریت ناقص شکل می گیرد و مشکلات سرباز می زند.

 

انتقال پایتخت

 

تمرکز 60 درصد امکانات پزشکی در پایتخت/ سطح رفاه کارتن خواب های تهران از کپرنشین های مناطق کشور بالاتر است

لطفی با تاکید بر اینکه 60 درصد امکانات پزشکی در پایتخت متمرکز است، گفت: سطح رفاه کارتن خواب های تهران از کپرنشین های مناطق کشور بالاتر است در این رابطه تمامی امکانات مدرن در تهران درحال بکارگیری است اما متاسفانه برخی شهرستان ها از ابتدایی ترین امکانات محروم هستند./

پایان پیام

 

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:404887!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون