صفحه اصلی » اخبار مجلس » اطلاع رسانی(مجلس)

437127 1398/08/18
0.0 (0)

هدف دشمنان درعراق و لبنان ایجاد ناامنی و بی دولت‌سازی است

حسین راغب حسین نائب رئیس گروه دوستی پارلمانی سوریه با حسین امیرعبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل امور بین الملل دیدار کردند.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامیحسین راغب حسین نائب رئیس گروه دوستی پارلمانی سوریه با حسین امیر عبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل امور بین ­الملل دیدار کردند.

امیرعبداللهیان اظهار داشت: «ارتش، مردم و رهبری سوریه، تروریست­ها را از ادامه تعدی و جنایت در سوریه باز داشتند  و کمک شایانی به ثبات و امنیت منطقه نمودند».

 

وی با اشاره به مناقشات در شمال سوریه و تحرکات جدید آمریکا گفت: «نباید اجازه داده شود که ادلب به عنوان پایگاه تروریست‌ها و بدخواهان قرار گیرد و ضرورت دارد که آرامش، زندگی و ثبات به این منطقه از سوریه باز گردد».

 

دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل امور بین ­الملل با تشریح تحولات منطقه افزود: «جمهوری اسلامی ایران امنیت سوریه را امنیت منطقه میداند »

 

وی افزود: «ما با قدرت در کنار مردم سوریه خواهیم ماند و معتقدیم که امنیت کنونی سوریه، مرهون ایثارگری و خون شهدای مقاومت و مدافعین حرم می باشد».

 

امیرعبداللهیان با اشاره به تحولات عراق و لبنان، ضمن تأکید بر توجه به مطالبات مردم و مبارزه با فساد، ابراز داشت: «برخی دشمنان منطقه در صدد سوء استفاده و ایجاد ناامنی و بی دولت­سازی در لبنان و عراق میباشند».

 

حسین راغب حسین نائب رئیس گروه دوستی پارلمانی سوریه ـ ایران نیز با تأکید برضرورت ایفای نقش روابط پارلمانی در پیشبرد اهداف راهبردی دو کشور بیان داشت: «همکاری‌های فیمابین به ویژه تعاملات پارلمانی نقش به سزایی در تقویت روابط داشته است و سوریه از همکاری­ های پارلمانی و ارتقاء روابط استقبال می کند». وی ارتقاء روابط و و تعاملات پارلمانی را گامی مهم در راستای توسعه و تقویت همکاری‌ها خواند.

 

نائب رئیس گروه دوستی پارلمانی سوریه ـ ایران، نگاه راهبردی و دقیق رهبری، ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران در کمک به سوریه در شکست جریان تکفیری ـ تروریستی داعش را خاطر نشان ساخت و تأکید کرد: «سوریه هرگز نقش اساسی جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم را از یاد نخواهد برد و  نقش ایران در تحولات منطقه را موثر و ضروری است».

نظرات کاربران

Parameter:437127!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون